Evlat katili baba cezasını buldu!

Yayınlanma Zamanı : 12 Temmuz 2019 Saat: 15:00

Evlat katili baba cezasını buldu!

İskenderun’da 6 yaşındaki oğlunu şiddet uygulayarak öldüren baba, hakim karşısına çıktı. İskenderun 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanık Mehmet Ali Yılmaz,  İlk duruşmada ağırlaştırılmış müebbet ve 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Boşandığı eşi Gülistan Özger ve tarafların avukatlarının katıldığı duruşmada, Sanık Mehmet Ali Yılmaz savunmasında, oğlu Mertcan’ı iyiliği için dövdüğünü ve okuması içir dövdüğünü ileri sürmesi şoke etti. Sanığın bu sözleri üzerine anne Özger, Yılmaz’a “Katil” diye bağırarak tepki gösterdi.

Mahkeme heyeti ise sanığa, oğlunu öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, olayda yaşamını yitiren 6 yaşındaki Mertcan ve diğer çocuğuna “işkence etmek” suçundan ise toplam 12 yıl hapis cezası verdi.

Duruşma sonrası adliye önünde gazetecilere açıklama yapan avukat Mehtap Sert, karardan memnun olduklarını ve istedikleri sonucu elde ettiklerini söyledi.

Sert, güçlü ve iradeli bir şekilde hukuki mücadele verdiklerini belirterek, “Sanık suçlamaların tamamını reddetti fakat elde edilen deliller neticesinde suçu sabit görüldü. Dosyadaki deliller itibariyle suçu sabit görüldüğünden Mertcan açısından ağılaştırılmış müebbet ve her iki kardeşe de işkence suçundan ayrı ayrı 6 yıl verildi. Sonuçtan memnunuz ancak ben bu konuyla ilgili sadece şunu eklemek istiyorum, Mehmet Ali Yılmaz da çocukken çok şiddet görmüş biri, sistematik işkence neticesinde bu hale gelmiş biri. Koruyamadığımız bir çocuk büyüyünce, koruyamadığımız başka bir çocuğu öldürdü” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"