#unutMADIMAKlımda

Yayınlanma Zamanı : 02 Temmuz 2019 Saat: 17:39

#unutMADIMAKlımda

CHP Hatay İl Başkanı Av. Halil İbrahim Özgün, 2 Temmuz 1993 yılında 33 aydının yakılarak öldürüldüğü Madımak Katliamı’nı unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını söyledi. Madımak Katliamı’nı bu ülkenin hesabı sorulmamış ve cezası verilmemiş bir utanç vesikası olarak değerlendiren Özgün, acılardan ders çıkarılması gerektiğini söyledi.

Sivas şehitlerini anarken, Madımak ateşinin hâlâ yandığını söyleyen Özgün, “Madımak Katliamı; Aydınlık ve eşitlik düşüncesine karşı alerji gösteren gericiliğin alçakça namertçe örgütlü saldırısıdır. Bu ve benzeri saldırılardan daha vahim olanı ise, takiye yaparak ağzından barış kardeşlik sözcüğünü düşürmeyen yöneticilerin bu vahşete sırt çıkmasıdır. Yalnızca bir kesime değil, tüm toplumun huzuruna yönelen bu saldırılar dahili ve harici hainlerin, eylem ve desteğiyle vücut bulmuştur. Acılarımızdan dersler damıtmamız gerekiyor. Hafızamızı canlı tutmamız gerekiyor. Pozisyonu, makamı, görevi ve yetkisi ne olursa olsun topluma nifak ve kin eken hainlere karşı ayık ve uyanık olmamız gerekiyor. Gerekiyor ki yeni Madımaklar, Maraşlar, Ankara Tren Garı patlamaları, 15 Temmuzlar yaşamayalım. ” Kime yarıyor, kime hizmet ediyor, taşeron işbirlikçiler kim, kimin iktidarına yarar” sorularını unutmadan! #UnutMADIMAKlımda…” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"