Arsuz’da belediye başkanına ‘Güven’ tam!

Yayınlanma Zamanı : 02 Temmuz 2019 Saat: 16:50

Arsuz’da belediye başkanına ‘Güven’ tam!

Arsuz Belediye Meclisi, Temmuz Ayı olağan toplantısında Belediye Başkanı Asaf Güven’e hem borçlanma, hem de satış yetkisi verdi. İki gündem maddesiyle toplanan mecliste, 5.000.000 TL’ye kadar kamu ya da özel bankalardan kredi çekilmesi için belediye başkanına yetki verilmesi ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğü teklifi ile mülkiyeti belediyeye ait olan gayrimenkullerin satışı için belediye başkanına yetki verilmesi ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün teklifi oybirliğiyle kabul edildi.

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, meclis sonrası yaptığı açıklamada yetkilerin ihtiyaç duyulması halinde kullanılacağını vurgulayarak, “Temmuz Ayı Meclis toplantımızda, vatandaşların sağlığı, huzuru ve refahı göz önünde bulundurularak İHTİYAÇ DUYULMASI halinde borçlanma yetkisi ve belediyeye ait, vatandaşın işgal ettiği mülklerin öncelikle hak sahibine satılması konusunda oy birliği ile karar çıkmıştır. Bu kararın günümüzü kesinlikle bağlamadığını ve hizmeti aksatacak olumsuzluklara karşı, çok zorda kalınması durumunda kullanılacağını kamuoyunun bilmesini isterim. Alınan kararların ilçemiz ve halkımız adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"