Hoşgörü kentinin valisinden anlamlı mesaj

Yayınlanma Zamanı : 28 Haziran 2019 Saat: 11:57

Hoşgörü kentinin valisinden anlamlı mesaj

Hatay Valisi Rahmi Doğan,  St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Hatay’ın dünyaya örnek gösterilecek hoşgörüsüne vurgu yaptı.

Hristiyan vatandaşların, her yıl 29 Haziran’da St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı olarak kutladığını belirterek, Hristiyan vatandaşların bayramını kutlayan Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi, “ İlimiz, yüzlerce yıllık köklü geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yaparak, farklı inanç ve kültürlerin karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü içerisinde yaşandığı bir coğrafya olmuştur. Birlik ve bütünlük içerisinde toplumun her kesimiyle paylaşılarak çoğalan bayram sevinçlerimizle birlikte bizleri bugünlere getiren ve aynı güçle geleceğe taşıyacak olan hoşgörü kültürümüz, tüm dünyaya örnek teşkil edecek niteliktedir. Asırlardır hüzünlerimizi ve sevinçlerimizi paylaştığımız her inanç ve kültürden insanımızla daha mutlu bir geleceği elbirliği ve aynı ideal ile inşa ediyoruz. İlimizi ve ülkemizi güçlü kılanın da bu duygu birliği olduğuna yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle, Hristiyan hemşehrilerimizin St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, bayram nedeniyle dünya barışı ve insanlığın huzuru için yapılacak dualara yürekten iştirak ediyor, birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar diliyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"