Bu çalıştay Hatay’ın geleceği için

Yayınlanma Zamanı : 26 Haziran 2019 Saat: 9:44

Bu çalıştay Hatay’ın geleceği için

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 5 yıllık yol haritasını belirleyeceği 2020-2024 Stratejik Plan Çalıştayı başladı. Çalıştay’a Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi, Hatay Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, müdürleri ve personelinin yanı sıra ilçe belediye başkanları, ilçe belediye başkan vekilleri ve kentin kanaat önderleri katılım gösterdi.

Çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren HBB Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Gülseren Malcı, Hatay’ın mevcut sosyo-ekonomik ve demografik koşulları ile ilgili istatistiki bilgiler paylaştı. Gülseren Malcı, sunumunda kentte yaşam kalitesini yükseltmek için belediyelerin neler yapabileceği ve belediyenin kaynaklarının bu amaçlar doğrultusunda nasıl etkin bir şekilde kullanılabileceğine dair bilgilere yer verdi.

Kentin en büyük kazanımlarından biri olan EXPO 2021’e dair plan ve projeleri anlatmak üzere kürsüdeki yerini alan HBB Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi, dünyanın ilgisini Hatay’a yöneltecek ve kenti ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda kalkındıracak önemli projelerin altını çizdi. Çelebi, EXPO alanında yerini alacak Gastronomi Köyü, Sanat ve Mozaik Köyü ve Arkeopark gibi birçok önemli yapılara ilişkin bilgilere değindi.

Etüd Proje ve Keşif Şube Müdürü Hasan Ziya Hamidioğulları da kentin fiziki koşullarını iyileştirecek proje detaylarını paylaştı.

Yoğun katılımla gerçekleşen çalıştayda katılımcıların görüş ve önerileri alınarak kenti geleceğe emin adımlarla taşımak amacıyla neler yapılabileceğine dair görüş alışverişinde bulunuldu.

Çalıştayın ikinci oturumu 27 Haziran Perşembe günü gerçekleşecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"