Temiz bir deniz mümkün!

Yayınlanma Zamanı : 25 Haziran 2019 Saat: 12:10

Temiz bir deniz mümkün!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından ilk olarak 2015 yılı yaz sezonunda başlatılan ve her yıl Nisan ile Ekim ayları arasında devam eden deniz ve sahil temizlik çalışmaları iki ayrı bölgede devam ediyor.

15 Nisan’da başlayan kıyı temizliği çalışmalarına iki adet Deniz Yüzeyi Temizleme Teknesi de dâhil edilerek, biri Samandağ bölgesi civarında diğeri İskenderun Körfezi’nde çalışmalara devam eden teknelerde biriken atıklar katı atık depolama sahalarına taşınarak bertaraf ediliyor.

Deniz yüzeyinde bulunan ve sahile ulaşamadan dibe çöken plastik atıkların bazı deniz canlılarına zarar verdiği, nesillerini tükenme tehlikesi ile karşı karşıya bıraktığı bilinirken bu atıkların tekneler vasıtasıyla toplanmasının önemi artıyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen deniz ve sahil temizlik çalışmaları kapsamında 2015 yılında 150, 2016 yılında 613, 2017 yılında 957, 2018 yılında ise 1000 ton atık ve çöp toplanarak bertaraf edilmiş oldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"