Taş ocağını Valilik mercek altına aldı

Yayınlanma Zamanı : 25 Haziran 2019 Saat: 13:27

Taş ocağını Valilik mercek altına aldı

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun’a bağlı İsmet İnönü Mahallesi 749.sokaktan geçen taş ocağı, iş ve yük kamyonları için yapılması planlanan alternatif yol güzergahının ardından, Çankaya bölgesinde yapılması planlanan seyir terası yerinde incelemelerde bulundu.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, başkan yardımcıları Ahmet Keskin, Nadir Ünal ve Mehmet Ali Dokuzoğlu ile birim müdürlerinin de katıldığı incelemelerde, Vali Doğan’a İsmet İnönü Mahallesi sakinlerinden yol ve yük kamyonları ile ilgili gelen yoğun şikayetleri ve halkın sorunlarına çözüm üretmek amacıyla üretilen alternatif yollar hakkında bilgiler aktarıldı.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İsmet İnönü Mahallesi 749.sokaktan geçen taş ocağı, iş ve yük kamyonları için düşündükleri alternatif yol güzergâhının hem trafiği rahatlatacağını, hem de kamyon geçişi nedeniyle oluşan gürültü ve çevre kirliliğinin çözümüne katkı sağlayacağını belirtirken, kentin belirli noktalarına yapacakları seyir teraslarının da vatandaşlar için yeni sosyal yaşam alanları olacağını ve insanların dinlenirken körfezi kuşbakışı seyredebileceğini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"