Başkan Savaş, üreticilerle ekti, üreticilerle biçti

Yayınlanma Zamanı : 25 Haziran 2019 Saat: 14:39

Başkan Savaş, üreticilerle ekti, üreticilerle biçti

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, gelecek nesiller için yerli üretime tam destek vermek amacıyla başlattığı “Doğal Yaşam ve Üretim Çiftlikleri” projesi kapsamında ekilen buğday tohumlarının hasadını üreticilerle birlikte gerçekleştirdi.

Yerli üretime ve çiftçilere destek vermek amacıyla başlatılan projede Hatay’a ait karakılçık, ali bayır ve kılçıksız cinsi buğday tohumlarını üreticilerle birlikte toprakla buluşturan ve hasadı da yine üreticilerle birlikte yapan Başkan Savaş’a Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Mustafa Dönmez, Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Gülcü, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Yayladağı’nın Leylekli Mahallesi’nde gerçekleştirilen buğday hasadı öncesi düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, “Başlattığımız proje kapsamında şehrimize özgü ve GDO’suz ali bayır ve karakılçık buğdaylarını toprakla buluşturduk. Şimdi de bunun karşılığını alıyoruz. Toplam 60 dönümlük arazide buğday ektik. Amacımız; bu ürünleri çoğaltarak ülkemizde yaygın hale getirmek. Biz istiyoruz ki; çocuklarımız GDO’suz, sağlıklı ve organik ürünler tüketsin. Ektiğimiz buğdayların vitamin değeri çok yüksek ve birçok hastalığa faydası var” diyerek, bu projeyi Hatay’dan tüm Türkiye’ye yaymak istediklerini vurgulayarak, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"