Kilo problemi yaşayanların can dostu; Eray Albayrak

Yayınlanma Zamanı : 07 Haziran 2019 Saat: 15:18

Kilo problemi yaşayanların can dostu; Eray Albayrak

142 kilo ağrılığındaki İbrahim Güzel, İskenderun Gelişim Hastanesi Uzman Diyetisyeni Eray Albayrak’a başvurarak, üç buçuk ayda 25 kilo verdi ve insülin direncine veda etti. 125 kilo ağrılığındaki Mehmet Kef ise, iki buçuk ayda 22 kilo vererek, mide rahatsızlıklarından kurtuldu.

Geç olmadan kendinize iyilik yapın!

Danışanlarının verdiği kilolarla sağlıklı yaşama yeni bir başlangıç yaptıklarına dikkat çeken Diyetisyen Eray Albayrak, “Sevgili İbrahim ve Mehmet ile kısa sürede ciddi kilo kaybı sağladık. Mevzu bu rekor sonuçlardan öte İbrahim’in veda ettiği insulin direnci ve kc yağlanması, Mehmet’in ise güle güle dediği bitmek bilmeyen mide rahatsızlıkları… Beslenme; sadece bir yeme eylemi değil! Hastalıklardan korunmada, kimi hastalıkların birincil, kiminin ikincil tedavi protokolünde, kendini iyi hissetmede, hayata bakışaçının değişiminde, fiziksel hareketlerinde, uyku kalitende, konsantrasyonunda, sağlıklı yaş almanda ve daha bilimum alanda önemli! Geç olmadan kendinize, bedeninize, her bir hücrenize gereken saygıyı gösterin ve sağlıklı beslenmeyi bir an önce öğrenin derim, önünüzde nice seneler var doya doya yaşayacağınız” dedi.

“Kilo artışı insülin direncini tetikliyor”

Yeterli ve dengeli beslenme ile kilo veriminin yanı sıra sağlık problemlerinin de düzeldiğine dikkat çeken Uzman Diyetisyen Eray Albayrak, “Birçok endokrinolog, insülin direnci yüksek morbid obez bireylerin kilo veriminin çok zor olduğunu düşünmektedir. İnsülin direnci yüksek olan ve karaciğer yağlanması görülen İbrahim Güzel’in kısa sürede elde ettiği bu başarı, herhangi bir operasyon veya ilaç kullanımı olmadan, düzenli ve dengeli beslenerek gerçekleşmiştir. Kilo problemi sadece fiziksel açıdan değil, sağlık sorunlarını da beraberinde getiren bir sorundur” dedi.

“Kilo vererek, sağlık sorunlarımdan kurtuldum”

28 yaşındaki İbrahim Güzel, kilo verdikten sonra insülin direncinin düzeldiğini ifade ederek, “Yemek hayatımın merkezindeydi. Yemek yedikten 15 dakika sonra, iştahımın hep açık olduğundan dolayı dışarıya yemeğe giderdik. Yemek için yaşayanlardandım. Zaman ve para önemli değildi. Sırf yemek için diğer şehirlere giderdik. Fakat sonraki zamanlarda sık sık göğüs ağrısı yaşamaya başlamıştım. Bunun üzerine kardiyoloğa ve dâhiliye doktoruna başvurdum. Muayene ve tetkikler sonrasında insülin direncimin yüksek olduğunu ve ciddi bir karaciğer yağlanmamın olduğu tespit edildi. Bu sorunların en büyük sebebinin kilo olduğunu öğrendiğim anda, Uzman Diyetisyen Eray Albayrak’a başvurdum. Kısa sürede kendimi iyi hissetmeye başladım. Sağlıklı ve düzenli beslenme ile hiçbir operasyona gerek kalmadan, 9 buçuk değerindeki insülin direncim şuan 2, 5’lara geriledi ve normale döndü. Ayrıca karaciğer yağlanması sorunu ortadan kalktı. Sağlıklı beslenme ile birlikte düzenli spor da yaptım. Şuan hiçbir sağlık problemim kalmadı. Eray Bey’e teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"