HADO, Hatay’da yüzleri güldürecek

Yayınlanma Zamanı : 24 Mayıs 2019 Saat: 13:48

HADO, Hatay’da yüzleri güldürecek

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 6 ay içerisinde Arsuz’da devreye girmesi planlanan HADO’nun EXPO’ya ve Hatay ekonomisine ciddi katkı sağlayacağını söyledi. Hatay’ı ucuz ve rahat deniz ulaşımıyla dünyaya açacak olmasının yanısıra Hatay ekonomisine can verecek olan HADO ile birlikte, EXPO 2021 ve Gastronomi üçgeninin Hatay’ın turizm ve ekonomisini tırmanışa geçireceğini söyleyen Başkan Savaş, “Hatay’ın artık yüzü gülsün istiyoruz” dedi.

İskenderun bölgesinde uluslararası bir gastronomi merkezi kurulacağı müjdesini de veren Başkan Savaş, “HADO ile ilgili hem iskeleyi hazırlama aşaması, hem de resmi işlemler biraz uzun sürüyor. Uzun olsa bile sonunda HADO’yu yaparız, ritmini bulduğunda da EXPO başlamış olur ve ekonomik olarak da katkısı çok olur. EXPO, Hatay’daki kırsal kesimi güçlendirme, geliştirme Dünya’ya açma projesidir. Bununla birlikte dünya mutfağını da buraya taşıyacağız. Dünya’da 26 şehrin tescillenmiş mutfağı var. Bunları EXPO kapsamında Hatay’a, İskenderun bölgesine kuracağımız uluslararası gastronomi merkezine taşıyacağız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"