Ovanın beyaz altını değer kazansın!

Yayınlanma Zamanı : 23 Mayıs 2019 Saat: 11:48

Ovanın beyaz altını değer kazansın!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Adana, Osmaniye ve Hatay Milletvekilleri ile pamuk destekleri ile ilgili çalışmalar ve DSİ ile tarımsal yatırımları değerlendirdi. Çiftçilerin sorunlarını Bakan Pakdemirli’ye ileten Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik ve Hacı Bayram Türkoğlu, özellikle desteklemelerde 500 kilogram ödemenin yetersiz olmasından dolayı kilogram başı ödemelerin yükseltilmesini ve Tarım ve Orman Bakanlığı’na atama bekleyen vatandaşlar içinde kontenjan açılmasını talep etti.

Ak Partili Milletvekillerinin destekleme miktarlarında artış talebini değerlendiren Bakan Pakdemirli bu yıl desteklemelerde bir artış yapılamayacağını ancak 2020 yılında fiyat artırımında bulunabileceklerini söyledi.

Milletvekilleri ayrıca Pamuk Destekleme, Tahtaköprü ve Reyhanlı Barajlarının yapımı, Toplulaştırma, TMO’nun Buğday alımı ve Zeytin ve Hayvancılık ihtisas Bölgesi konularındaki taleplerini iletti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"