Bu ‘Gönül Bağı’ hiç kopmasın!

Yayınlanma Zamanı : 23 Mayıs 2019 Saat: 16:07

Bu ‘Gönül Bağı’ hiç kopmasın!

Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı merkez ve ilçe yurtlarında kalan öğrenci ve personeller ‘Sevgi Evleri’ndeki minik kardeşleri ve huzur evlerinde barınan büyükleriyle buluştu.

KYK yurtlarında kalan gençler, Ramazan ayı boyunca ‘Gönül Bağı’ faaliyetleri kapsamında yaşlılar, çocuklar, engelliler, yoksullar, gaziler ve şehit aileleriyle bir araya gelerek, Ramazan ayının yardımlaşma, paylaşma, dayanışma ve gönül kazanmak olduğunu bir kez daha kavradı.

KYK’lı gençler, Sevgi Evlerinde barınan çocukları, huzurevlerinde kalan yaşlıları, şehit aileleri ve engelli vatandaşları yurtlarındaki iftar sofralarında misafir ederek, Ramazan ayının manevi güzelliğini hep birlikte kalabalık bir sofranın etrafında yaşadı.

Yurt Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Okuyucu, iftar sofralarının aile ortamında gerçekleştiğine dikkat çekerek, “Bu mübarek ayda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ailesi olarak yurt personellerimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte Ramazan ayının yardımlaşma, paylaşma, dayanışma ve gönül kazanmak maneviyatıyla sevgi evlerinde ki çocuklarımızı, huzur evinde kalan yaşlılarımızı, şehit ailelerimizi yurtlarımızda misafir ederek birlikte iftar açıyoruz. Farklı illerden gelerek ilimizde öğrenim gören yurtlarımızda kalan öğrencilerimizde bu maneviyatı doyasıya yaşayarak, bir aile ortamında, bu gönül bağı ile Ramazanın maneviyatını doyasıya yaşıyorlar” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"