Milyonlarca yavru balık can çekişiyor!

Yayınlanma Zamanı : 18 Mayıs 2019 Saat: 11:00

Milyonlarca yavru balık can çekişiyor!

Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğünç, kış aylarında yaşanan sel nedeniyle bir bölümü uzun süre sular altında kalan Amik Ovası’nda su seviyesinin iyice düşmesiyle birlikte önemli bir konuya dikkat çekti. Sıcak hava nedeniyle kuruyan gölde oluşan su birikintisinde çok sayıda yavru balığın can çekiştiğini belirten Ögünç, yetkilileri göreve davet etti.

Yavru balıkların yaşatılması için ilgililere seslenen Öğünç, “Havaların ısınması ve yeni açılan kurutma kanallarından sonra suları hızla çekilen Ami gölünde oluşan minik su birikintilerinde milyonlarca yavru balık hapis olmuş durumda ve ölümü beklemekte. Konuyla ilgili, İskenderun Teknik Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesini, Hatay il Tarım Müdürlüğünü, Hatay Çevre ve Şehircilik Il Müdürlüğünü, DKMP Hatay Şubesini, Hatay Büyükşehir Belediyesini sorumluluk almaya davet ediyoruz.. Unutmayın onlarda bir can taşıyor, ölümlerine kayıtsız ilgisiz kalmak vicdana sığmaz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"