İSTE, “Turuncu Bayrak” ödülüne aday

Yayınlanma Zamanı : 17 Mayıs 2019 Saat: 14:54

İSTE, “Turuncu Bayrak” ödülüne aday

İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından mekânda erişebilirlik alanında turuncu bayrak ödülüne aday gösterildi. YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımıyla düzenlenen “Yükseköğretimde Engelsiz Ufuklar Çalıştayı sonrası gerçekleşen 2019 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri ödül töreniyle adaylık belgesini alan İSTE Araştırma Görevlisi, Elektrik Elektronik Yük. Mühendisi, Engelli Öğrenci Temsilcisi ve Engelsiz Topluluğu Danışmanı Selva Bal, belgeyi İSTE Rektörü Türkay Dereli’ye teslim etti.

“Engelsiz Erişim” ve “Engelsiz Eğitim” sloganları ile yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireylerin mekânlara, eğitsel imkânlara ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan yarışma kapsamında Turuncu Bayrak adayı olan İSTE’de turuncu bbayrağı asmaya kararlı olduğunu söyleyen Rektör Dereli, “Engelsiz Üniversite” hedefiyle, “Mekanda Erişim” konusunda yapmış olduğumuz düzenlemeler neticesinde; henüz 4 yaşında olan İSTE’nin Merkez Kampüsü, “Turuncu Bayrak” adayı olmaya hak kazandı. Bu kazanımda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Turuncu Bayrağın önümüzdeki sene inşallah İSTE’nin girişine asılması için, var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"