Devlet himayesinde ‘sevgi’ buluşması

Yayınlanma Zamanı : 16 Mayıs 2019 Saat: 9:51

Devlet himayesinde ‘sevgi’ buluşması

Hatay Valisi Rahmi Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan, huzurevi sakinleri, koruyucu aileler ve sevgi evlerinde kalan çocuklarla iftar sofrasında bir araya geldi. 

Hatay Valiliği koordinesinde Ottoman Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güngör ev sahipliğinde düzenlenen iftar programına Vali Doğan ve eşinin yanı sıra 2’nci Hudut Alayı Komutanı Albay Ahmet Gürbüz ve eşi, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve eşi, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sandıkçı ve eşi, Ottoman Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güngör  ve eşi katıldı.

İftar programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezanla oruçlar açılarak hep birlikte iftar edildi. İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından yapılan yemek duasının ardından Vali Doğan kısa bir konuşma yaptı.

İftar sofrasının hazırlanmasında emeği geçen başta Ottoman Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güngör olmak üzere Güngör ailesine teşekkür eden Vali Doğan , “Bugün Devletimizin şefkat eli ile büyüyen evlatlarımız, onlara yüreklerini açan koruyucu anne ve babalar ile birlikte olup, iftarımızı sizlerle birlikte açmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Ramazan-ı Şerif’in memleketimize, milletimize, devletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu mübarek günün feyzi ile birlikte memleketimizin gelişmesi, yurdumuzun büyümesi, devletimizin güçlenmesi ve bu imkanlarla milletimizin her bir ferdine daha güzel bir gelecek hazırlamak amacıyla elbirliği içerisinde ciddi gayretler sarf ediyoruz. Hükümetimizin de yaptığı çok ciddi çalışmalar ile Devletimize emanet edilen evlatlarımıza ve sayın büyüklerimize daha yüksek standartlarda bir hayat temin etmek en büyük gayemizdir. Bugün sizlerle ile birlikte iftar yapıyoruz. Ben, bu Mübarek Ramazan akşamını bizlerle paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

Vali Doğan, koruyucu ailelerin şefkati ve devletimizin güvenli ellerinde büyüyen evlatlarımızla yakından ilgilenerek onlarla sohbet ederken, huzurevindeki yaşlıları da dinleyerek gönüllerini aldı.

Oldukça samimi görüntülere sahne olan iftar programında Vali Doğan konuklarından gelen günün anısına hatıra fotoğrafı çekilme isteklerini karşılıksız bırakmazken program hep birlikte toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"