Burası Mars değil, Amik Ovası!

Yayınlanma Zamanı : 15 Mayıs 2019 Saat: 12:55

Burası Mars değil, Amik Ovası!

Hatay’da aşırı yağışlar sonrası göle dönen Amik Ovası’nda, hava sıcaklığının yükselmesiyle beraber suların çekilmesiyle ortaya çıkan manzara görenleri hayrete düşürdü. Doğa meraklılarının yakından takip ettiği, kimisinin kuruması için, kiminin de göl olarak kalması için dua ettiği Amik Ovası’nda suların çekilmesiyle kurumaya yüz tutan topraktaki balçık ve yosunlardan oluşan tabaka şaşkınlık yarattı.

Geride kocaman bir ah bırakarak kurudu!

Amik Ovası’nda suların kurumasıyla geriye kalan manzara için sosyal medyada, “Burası Mars yüzeyi değil Amik Ovası” paylaşımları yapılırken, Hatay Tabiatı Koruma Derneği (TAKODER) Başkanı Abdullah Öğünç de paylaştığı resimlere, ‘Havaların ısınmasıyla tekrar geri çekilen Amik Gölü’nden geriye kalan… Ova, yosun ile kaplı. Amik Gölü gidiyor.. Geride bıraktığı bolca ah…” derken, tabiatta herşeyin aslına döneceğinin altını bir kez daha çizdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"