Vali Doğan’ın gönül sofrasında binlerce kişi buluştu

Yayınlanma Zamanı : 14 Mayıs 2019 Saat: 23:07

Vali Doğan’ın gönül sofrasında binlerce kişi buluştu

Hatay Valisi Rahmi Doğan, ülkenin bütünlüğü, milletin huzuru için canlarını feda eden şehitlerin yakınları ve gazilerle İskenderun’da düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Hatay Valiliği himayelerinde, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in koordinasyonunda ve Tosyalı Holding katkılarıyla, İskenderun, Payas, Belen, Arsuz, Dörtyol ve Erzin olmak üzere 6 İlçenin iştirakiyle şehit yakınları, gazi ve aileleri onuruna Ramada Otel’de düzenlenen iftar yemeğinde yaklaşık bin 250 kişi gönül sofrasında buluştu.

Programa Vali Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan yanı sıra 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç ve eşi, HBB Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ve eşi,İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe ve eşi, 2. Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ahmet Gürbüz ve eşi, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve eşi, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve eşi, İSTE Rektörü Prof Dr Türkay Dereli ve eşi, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı  Ahmet Çelikkol, Vali Yardımcıları Aydın Tetikoğlu,  İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Sahil Güvenlik Grup Komutanı  Yarbay Çağın Taşkın, Şehit ve Gazi Dernek Başkanları, Kurum İl Müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

İftar programı Dumlupınar Cami İmamı Emin Güven’nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezanla oruçlar açılarak hep birlikte iftar edildi. İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından yapılan yemek duasının ardından Vali Doğan kısa bir konuşma yaptı.

Vali Doğan, Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynana oyunlara dikkat çekerek,   “Bugün bizlerle birlikte olup, iftarınızı bizlerle birlikte açtığınız için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Ramazan-ı Şerif’in memleketimize, milletimize, devletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu mübarek günün feyzi ile birlikte memleketimizin gelişmesi, yurdumuzun büyümesi, devletimizin güçlenmesi için elbirliği ile ciddi gayretler sarf ediyoruz. Hükümetimizin de çok ciddi çalışmaları ve yatırımları devam etmekte. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne birileri diz çöktürmek istiyor. Buna karşın Türkiye Cumhuriyeti buradan daha da güçlenerek çıkmakta ve milletine hizmet yolunda hızlı adımlarla devam etmektedir. Bugün şehit yakınları ve gazilerimiz ile birlikte iftar yapıyoruz. Bu iftara sponsor olan Tosyalı Ailesine teşekkür ediyorum. Her zaman hayır işleri için koşan ne zaman bir derde kalan olsa yardım eden Tosyalı ailesine şükranlarımı sunuyorum. Ben tekrardan teşrifleriniz için teşekkür ediyorum”  dedi.

Konuşmaların ardından eşi Gülden Gülüzar Doğan ile birlikte masaları tek tek gezen Vali Doğan, şehit ve gaz yakınlarının taleplerini dinledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"