Başarılı lise müdürleri neden değiştirilmeye çalışılıyor?

Yayınlanma Zamanı : 14 Mayıs 2019 Saat: 13:24

Başarılı lise müdürleri neden değiştirilmeye çalışılıyor?

Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık, İskenderun’da 4 proje okulu olarak adlandırılan nitelikli lise ile birlikte 7 lisede müdür ve müdür yardımcılarının değiştirilmek istendiğine vurgu yaparak, duruma tepki gösterdi. Makzume Anadolu Lisesi, Paşa Karaca İmam Hatip Lisesi ve Cumhuriyet Anadolu Lisesi müdürleri, Fen Lisesi müdür yardımcısı ve diğer nitelikli okulların müdür yardımcılarının “ben yaptım, oldu” mantığı ile değiştirilemeyeceğini belirten Yanık, ‘İskenderun’un başarılı lise müdürleri neden değiştirilmeye çalışılıyor? Gittiğiniz yol, yol değil, yapılan işler yanlıştır” diyerek seslendiği Milli Eğitim yöneticilerine yanlıştan dönülmesini istedi.

Yapılacak değişikliklerin, birçok öğrencinin üniversite kazanma hayalini olumsuz etkileyeceğini de ifade eden Başkan Yanık, “Müdür ve müdür yardımcılarını kariyer, liyakat, hak, hukuk tanımadan değiştirme teşebbüsünde bulunan Milli Eğitim yöneticilerini uyarıyorum;  Gittiğiniz yol, yol değil! Yapılan işler yanlıştır. Milli Eğitim camiasının düzenin bozulmasına, çalışma huzurunun bozulmasına, başka başka hesapları olanlara fırsat vermeyiniz diyorum. 4 yıldır emek vererek en güzel bir şekilde okullarını yöneten kamuoyunun takdirini kazanmış ilgili yönetmeliklere göre hak sahibi olan; Makzume Anadolu Lisesinin Müdürünü, Paşa Karaca İmam Hatip Lisesinin Müdürünü, Cumhuriyet Anadolu Lisesinin Müdürünü ve Fen Lisesinin müdür yardımcısını ve diğer nitelikli okulların müdür yardımcılarını “ben yaptım oldu” mantığı ile değiştiriseniz bunu kamuoyuna, öğretmenlere en önemlisi de öğrencilere açıklayamazsınız. İskenderunun en başarılı ve sorunsuz bir şekilde yoluna devam eden bu güzide okulların düzenini bozmak kimin işine yarar bunun takdirini kamuoyuna bırakıyorum. Bu okullarının düzenin bozulması halinde İskenderun’dan başarılı bir çok öğrencinin güzel bir üniversite kazanması hayal olacaktır. Bu okulların düzenini bozanlarla hukuk karşısında elbette mücadele edeceğiz, hesaplaşacağız. Ancak testi kırılmadan İskenderun Kamuoyunu da uyarmak bizim için önemli bir insani, vicdani ve hukuki görevdir. Üniversiteye hazırlanan binlerce gencimizi ilgilendiren bu hususla ilgili başta bölge milletvekilleri olmak üzere tüm bürokratları, İskenderun kamuoyunu göreve davet ediyorum. Biz Türk Eğitim Sen olarak gençlerimiz için çoğu bizim üyemiz olmayan hak sahibi olduğuna inandığımız idareci arkadaşlar için bu mücadeleyi sürdüreceğiz, bu hususla sonuna kadar gideceğiz. Aynı ekip sürekli okulların düzenini bozmaktadır. Okulların düzenini bozan bu ekibe birileri artık dur demelidir. Bunlar böyle devam ederse kaybeden İskenderun’un çocukları, çalışma huzuru ve bizlerden başarı bekleyen aileler olacaktır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"