Okulların en önemli sorununu çözecek protokol

Yayınlanma Zamanı : 13 Mayıs 2019 Saat: 16:04

Okulların en önemli sorununu çözecek protokol

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya Narlıca Mahallesi’nde bulunan proje okullarının bulunduğu kampüse enerji tüketimini azaltacak su getirme işi yapım sözleşmesini imzaladı.

Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda düzenlenen imza töreninde kısa bir değerlendirme yapan Vali Doğan, “ İlimizdeki hayırseverlerimizin ve iş insanlarımızın, eğitim öğretimdeki derslik sayısı ve verilen hizmetlerin kalitesinin yükselmesi konusunda yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Vali Doğan, Hayırsever Mecit Ercin’e Narlıca bölgemizdeki okullara yapacağı katkıyla cazibeyle gelecek su sayesinde aylık 20.000 TL enerji tasarrufu sağlanmasına verdiği katkıdan dolayı ayrıca teşekkür etti.

Açılacak su kuyusundan TOBB Anadolu İmam Hatip, Hz. Ayşe Anadolu imama Hatip Lisesi, Hayırsever Cuma Kahraman Camii ve bölgedeki Kapalı Spor Salonunun faydalanması amacıyla Hayırsever İşinsanı Mümtaz Arar tarafından yaptırılacak kuyunun İhale sözleşmesi imzalandı.

İmzalanan protokole göre, kuyunun açılması ve su depolarının yapılarak okullara bağlanmasının maliyeti 192.000 TL olup, su kuyusundan faydalanacak okullarda 1.500 kişi bulunmaktadır. Günlük su tüketimi yaklaşık 225.000 litre, aylık tüketim ise 6.750.000 litreyi bulmakta ve yaklaşık fatura maliyeti 30.000 TL’dir. Açılacak kuyu ile 30.000 TL ‘lik maliyetin 10.000 TL’ye düşmesi beklenmektedir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"