Önce spor, sonra ders

Yayınlanma Zamanı : 10 Mayıs 2019 Saat: 9:30

Önce spor, sonra ders

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın işbirliğinde yürütülen ‘Beslenme Dostu Okul’ projesine İskenderun General Şükrü Kanadlı İlköğretim Okulu da katıldı.  

Koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında, okullarda ‘Sağlıklı beslenme, obezitenin önlenmesi ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın artırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi’ amacıyla hayata giren projeyle İskenderun General Şükrü Kanadlı İlkokulu öğrencileri her gün ders zili çalmadan önce okul bahçesinde müzik eşliğinde egzersiz yapıyor.

Okul Müdürü Ebru Yıldızber önderliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında okuldaki öğrenciler ilk derse, müzik ve bir eğitmen eşliğinde egzersiz yaparak daha enerjik, zinde ve keyifle başlıyor.

General Şükrü Kanadlı İlkokulu Müdürü Yıldızber yaptıkları spor etkinliği ile amaçlarının çocukları doğru beslenme konusunda eğitmek olduğunu belirtirken, etkinliğin sağlıklı beslenme konusunda öğrencilerde farkındalık oluşturduğunu kaydetti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"