Tüm çabaları, Berfin’e yeni bir yüz için!

Yayınlanma Zamanı : 08 Mayıs 2019 Saat: 14:24

Tüm çabaları, Berfin’e yeni bir yüz için!

İskenderun Kadın Platformu, eski erkek arkadaşının yüzünü asitle yaktığı 19 yaşındaki Berfin Özek’in aynaya tekrar bakabilmesi ve gülüşünün solmaması için başlattığı yardım kampanyasıyla ilgili gelinen son durum hakkında açıklama yaptı. İskenderun Kaymakamlığı ve Hatay Valiliği’nin girişimiyle sosyal medyada geniş yankı bulan kampanya için Sağlık Bakanlığı’nın görüşünün beklendiğini, yine bakanlığın Ankara Şehir Hastanesi’ndeki masraflarını karşılamayı taahhüt ettiğini dile getiren platform gönüllüleri, ancak bu hastanede kök hücre tedavisi yapılmadığının altını çizerek, Berfin için yeni bir yüz talebiyle gerekli tüm koşulların sağlanmasını istedi.

Berfin’in şu anki sağlık durumu hakkında da bilgiler veren İskenderun Kadın Platformu üyeleri, açıklmada şu bilgilere yer verdi: “15 Ocak’ta asitli saldırıya uğrayan Berfin Özek için “Gülüşü solmasın, birlikte güçlüyüz şiarıyla “kamuoyu oluşturmak ve kampanya yapmak adına başlattığımız çabalarımız nihayet sonuç vermeye başladı. İskenderun Kaymakamlığı’nın desteğiyle toplanan belgeler Hatay Valiliği’nde işleme alınmıştır. Bürokratik belgeler tamamlanmış olup kampanya için sağlık bakanlığının görüşü beklenmektedir. Onay sonrası hesap numarası ilan edilecektir. Bu konuda Hatay CHP Milletvekili Sayın Serkan Topal’ın birebir katkısı için de teşekkür ediyoruz. Sosyal medya üzerinden yaptığımız bilgilendirmeden dolayı Sağlık Bakanlığı tarafımıza ulaşmıştır. Berfin’in Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavi olmayı kabul etmesi durumunda masrafları karşılamayı taahhüt etmiştir. Ancak hastane tarafından kök hücre tedavisi yapılmamaktadır. ‘İyileşmiş bir yüz mü, iyileşmiş yaralar mı?’ anlamında bir tercih yapılması durumunda; tabiki 18 yaşında hayatın başında genç bir kardeşimizin yaşamını devam ettirmesi tercihimizdir. Sağlıklı bir birey olması için sosyal devlete düşen koşullarına mecbur kılmak değil, en iyi seçenek olanın yapılmasını sağlamaktır. Bu açıdan üzerimize düşeni yapıp Ankara Şehir Hastanesi’ne Berfin’i götüreceğiz. Ancak aynaya tekrar bakmasını sağlayacak çözüm için mücadele etmeye devam edeceğiz. Sağlık Bakanlığı’ndan beklentimiz yaraların iyileştirilmesi değil, yeni bir yüzdür. Çünkü erkek şiddetinin haklı bir karşılık bularak Berfin’in toplumdan soyutlanmasını istemiyoruz. Berfin şu anda Adana Şehir Hastanesi’nde göz kapaklarından bir ameliyat oldu. Değerleri daha iyi durumda. Cuma günü kontrolleri yapılacak. Gözle ilgili durum netleşecek. Göz tedavisi için de ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Dün olduğu gibi bu günde şiddetin karşısında Berfin in yanında olduğumuzu ilan ediyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"