Arsuz’da kum zambakları koruma altına alındı

Yayınlanma Zamanı : 03 Mayıs 2019 Saat: 14:01

Arsuz’da kum zambakları koruma altına alındı

Arsuz Kaymakamlığı ve Üçgüllük Ortaokulu, ilçe sahillerini süsleyen ve yok olma tehlikesi altındaki kum zambaklarını koruma altına aldı. Kaymakamlık koordinesinde çalışma başlatan öğrenciler kumsala uyarıcı tabelalar asarak, zambakların etrafını çitle çevirip, çöpleri temizledi.

Etkinliğe katılan Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, nesli tükenme tehlikesi altındaki kum zambaklarının Akdeniz sahillerini hem kokusuyla hem de görüntüsüyle süslediğini söyledi.

Zambakları korumak için ellerinden gelen çalışmayı yürüteceklerini belirten Sarı, öğrencileri ve okul idaresini örnek davranışlarından dolayı kutladı.

Proje gönüllülerinden İngilizce öğretmeni Ebru Üçer ise öğrencileriyle birlikte “Kum zambaklarını koruma” adlı proje başlattıklarını dile getirdi.

Bu kapsamda bilgilendirici broşürler hazırladıklarını anlatan Üçer, farkındalık yaratıp zambakları korumaya çalışacaklarını belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"