Arsuz TEMA’dan 5 ‘Yıldız’lı etkinlik

Yayınlanma Zamanı : 02 Mayıs 2019 Saat: 16:59

Arsuz TEMA’dan 5 ‘Yıldız’lı etkinlik

Tema Vakfı Arsuz İlçe Temsilciliği, Arsuz Kaymakamlığı, Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ve İlçe Orman Şefliği önderliğinde yapılan “Ormanlarımızı Yeniden Canlandırıyoruz” ağaçlandırma çalışması 2018 yılında yanan Haymaseki Köyü’ndeki orman bölgesinde gerçekleştirildi.

Fidan dikim etkinliğine Uluçınar İlkokulu, Hacıahmetli İlkokulu, Arpaçiftlik İlkokulu, Haymaseki Ortaokulu, Gökmeydan İlkokulu, Karaağaç Pamuk Kreş öğrencileri, öğretmenleri ve idarecileri katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünü’nün desteklediği etkinlikte yaklaşık 200 doğasever, 250 den fazla fidanı toprakla buluşturdu.

Daha yeşil bir Arsuz için çalışmaları sürdüren Tema Vakfı Arsuz İlçe Temsilcisi Kübra Yıldız, yanan orman arazilerini yeniden yeşillendirmek için yaptıkları etkinliğe katılan doğaseverlere teşekkür ederek, “Amacımız hem ağaçlandırma çalışması yapmak, hem de çevre sorunlarına ve doğaya dair bir farkındalık oluşturabilmek” dedi.

Ağaç dikmenin önemine değinen İlçe Orman Şefi Eyyüp Karagöl de, “Hedefimiz doğa ve çevre diyerek bir araya geldik ve bu etkinliği düzenledik, yaşadığımız çevreye sahip çıkmak ve gelecek nesillere örnek olmak istedik. Bu fidanlar sizlerin ve ülkemizin geleceği olacak. Ülkemiz güzelleşecek. Hep birlikte yeşil bir ülkede, temiz hava soluyarak yaşayacağız. Büyüdüğünüz zaman ‘Bu fidanı ben dikmiştim’ diyerek onur duyacaksınız. Çocuklarınıza da bu fidanları birer ağaç olarak gururla göstereceksiniz” diyerek, katılımcılara teşekkür etti.

Karagöl, ayrıca etkinliğe katılan öğrencilere fidan dikiminin nasıl yapıldığını uygulamalı olarak anlattı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"