Bilimseverler bu okula mutlaka uğrayın!

Yayınlanma Zamanı : 01 Mayıs 2019 Saat: 15:47

Bilimseverler bu okula mutlaka uğrayın!

Her öğrencinin bilimsel bir proje yapabileceği ve her okulun da bir bilim fuarı gerçekleştirebileceği öngörüsünden yola çıkarak hazırlanan Tübitak 4006 Bilim Fuarları programı çerçevesinde, İskenderun okullarından Demirçelik Ortaokulu 2-3 Mayıs 2019 tarihlerinde 20 proje standı ile bilimseverler ile buluşuyor.

Okul proje yürütücüsü Hatice Döne Gül,20 projenin öğrencilerinin yeteneklerini ortaya koyacağını belirterek, “Bilim Fuarları” öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı ve bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan bir eğitim ve öğrenme metodudur. Bu kapsamda hazırladığımız Tübitak 4006  Bilim Fuarları Destekleme Programı Başvurumuz 20 proje ile kabul edildi.Temel amacımız, öğrencilerin bilimsel çalışma yapma  konusunda teşvik edilmesi,araştırma tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin kazandırılması, yarışma baskısı olmaksızın  işbirliği içerisinde proje hazırlanması ve gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimsel çalışmaların yaparak yaşayarak öğrencilere kazandırılmasıdır” dedi.

2-3 Mayıs tarihlerinde okulun çok amaçlı salonunda yapılacak olan  Tübitak 4006 Bilim Fuarı’na herkesi davet eden Demirçelik Ortaokulu Müdürü Yusuf İskender Gözüberk “ Bilim fuarları, çevrenize bilimsel bir gözle bakmanızı sağlar, kendi yaratıcılığınızın farkına varmanıza, yeni beceriler geliştirmenize ve merak ettiğiniz konular hakkında bilgi sahibi olmanıza katkıda bulunur. Bu amaç doğrultusunda hazırlığını yaptığımız fuarımızda Matematik Öğretmenimiz Hatice Döne Gül’ün yürütücülüğünde öğrencilerimiz ve danışman öğretmenlerimiz özverili çalışmalarını ortaya koyacaklar. Bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ediyoruz ve tüm İskenderun halkını davet ediyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"