Haydi; 1 Mayıs’a

Yayınlanma Zamanı : 29 Nisan 2019 Saat: 13:12

Haydi; 1 Mayıs’a

1 Mayıs Tertip Komitesi,  birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’ta bütün İskenderunluları iş, ekmek, özgürlük ve adalet talepleriyle alana davet etti. Tertip Komitesi Başkanı Ali Karadaş, Belen’den, Arsuz’a, İskenderun’dan, Payas’a, Dörtyol’dan, Erzin’e kadar herkesi 1 Mayıs Çarşamba günü Saat: 15.00’te İskenderun Evlendirme Dairesi Önü’nde toplanarak Anıt Alanı’na yapılacak olan yürüyüşe ve bayram kutlamalarına beklediklerini söyledi.

1 Mayıs’ı Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik sorunlarının yaşandığı bir süreçte kutladıklarına dikkat çeken Karadaş, “Yaşadığımız bir ekonomik kriz değil, ekonomik bunalım! Ekonomik bunalım; yıllara yayılan bir işsizlik, yıllara yayılan ücretlerin erimesi, yıllara yayılan enflasyon ve nihayetinde yıllara yayılan bir açlık demektir. İşten atmalara ve işsizliğe dur demek için, zamlara ve hayat pahalılığına hayır demek için, kıdem tazminatına sahip çıkmak için, krizin faturası patronlara kesmek için, iş güvencemize sahip çıkmak için, emeklilikte yaşa takılanalara yasa çıkarılması için, geçici işçilerin sürekli kadroya alınması için, 3600 ek göstergenin çıkarılması için, tarım ve hayvancılığı bitiren politikalara dur demek için, parasız eğitim, parasız sağlık için, kadına ve çocuklara yönelik eşitsizliğe ve şiddete dur demek için, yurtta, dünyada ve özellikle ortadoğuda barış için, insanca bir yaşam, insanca bir düzen için, Haydi “birlik, mücadele ve dayanışmaya” haydi 1 Mayıs’a!” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"