Hatay Barosu’ndan kararlılık mesajı

Yayınlanma Zamanı : 29 Nisan 2019 Saat: 17:05

Hatay Barosu’ndan kararlılık mesajı

Hatay Barosu, Aksaray Barosu avukatlarından İbrahim Ergin’in kendi ofisinde müvekkilinin eski eşi tarafından öldürülmesine sert tepki gösterdi.  Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ergin’e Allah’tan rağmen, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileyen Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez, avukatlara yapılan ve giderek artan saldırıların hukuk devletine yapıldığını savundu.

Mesajında, hukukun üstünlüğü ilkesine vurgu yapan Başkan Ekrem Dönmez, “Aksaray’da avukatlık yapan Avukat İbrahim Ergin, vekil olarak yürüttüğü boşanma davasının karşı tarafı olan Abdurrahman Düzgün tarafından, kendi bürosunda uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Bu ağır saldırının örneklerine ne yazık ki artık giderek ve her yerde rastlamaya başladık. Bu saldırıyı hukuk devletine karşı yapılmış bir saldırı olarak kabul ediyoruz. Bu saldırıları, avukatların gördükleri görevin ve “hukukun üstünlüğü” ilkesinin, başta kamu kurumları olmak üzere, kişi ve kurumlarca özümsenmemesine bağlıyoruz. Büyük zorluklar altında kamusal görevlerini yerine getirmeye çalışan avukatlara yönelik bu saldırılar hukuk sistemine yönelik büyük bir tehlike göstergesidir. Meslektaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Aksaray Barosuna ve tüm meslektaşlarımıza başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz. Mesleğe ve mesleğin zorluklarını göğüsleyerek icrasını sağlamaya çalışan emekçi avukatlara yönelik bu ilkel ve nefretle karşıladığımız saldırıyı Hatay Barosu olarak şiddetle kınıyoruz. Bu olayın yakından takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"