Arsuz’da lider öğretmenler buluşması

Yayınlanma Zamanı : 29 Nisan 2019 Saat: 17:25

Arsuz’da lider öğretmenler buluşması

Öğretmen Akademisi Vakfı(ÖRAV) ile Mili Eğitim Bakanlığı işbirliği kapsamında, Arsuz’da öğretmenlere yönelik düzenlenen ‘Öğrenen Lider Öğretmen Semineri’ tamamlandı. ÖRAV eğitmenleri tarafından Arsuz Öğretmenevi Akşam Sanat Okulu’nda verilen ve iki gün süren seminerde;  21’inci yüzyılın gerektirdiği zihinsel, sosyal, duygusal ve dijital becerilere sahip bireylerin yetiştirilmesinde sorumluluk üstlenen öğretmenlerin ve eğitim yöneticilerinin gelişimlerine destek verildi.

Öğretmen Akademisi Vakfı

Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimini desteklemek amacıyla eğitim programları geliştiren ve bu programları ücretsiz olarak öğretmenlere ulaştıran Öğretmen Akademisi Vakfı(ÖRAV), Türkiye’de bu alana odaklanmış ilk ve tek sivil toplum kuruluşu.

Daha kaliteli bir eğitim

ÖRAV, Türkiye’de öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimine odaklanan ilk ve en etkin sivil toplum kuruluşu olarak; yeni eğitim programlarıyla daha çok öğretmene ulaşmayı ve öğretmenler aracılığıyla daha çok çocuğa kaliteli ve sürdürülebilir bir eğitim ortamı sağlamayı hedefliyor.

Öğrenen Lider Öğretmen

Arsuz’da verilen eğitimde; öğretmenlerin entelektüel, kişisel, mesleki, duygusal ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi hedeflendi. Seminerin içeriği, öğretmenlerin bilgiyi değil, öğrenmeyi öğreten liderler olarak gelişmeleri yönünde olurken, seminere katılan öğretmenler keyifli anlar yaşadı.

Meslektaş dayanışması

Eğitimin içeriği, yapılandırmacı yaklaşımla, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri’ ile ilişkilendirildi. Okul temelli mesleki gelişim yaklaşımıyla, aynı okul kültürünü paylaşan öğretmenlerin, meslektaş dayanışmasını geliştirmeleri de seminerin temel ilkelerinden biri oldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"