Doğa için bir umut da siz yeşertin!

Yayınlanma Zamanı : 26 Nisan 2019 Saat: 10:51

Doğa için bir umut da siz yeşertin!

TEMA Vakfı Arsuz İlçe Sorumlusu Kübra Yıldız, 60 bin çocuğun daha TEMA Vakfı’nın doğa eğitimlerinden faydalanması için başlatılan kampanyaya Arsuz ve Hatay’dan da destek istedi. Ünlü sanatçı Sezen Aksu’nun desteğiyle birçok sanatçının çocuklar ve doğa için sahne alacağı “Umut Yeşerten Şarkılar” konserinin gelirinin de çocukların TEMA doğa eğitimlerinden faydalanması için kullanılacağını ifade eden Yıldız, eğitimlere bağışta bulunmak isteyen herkesin 3464’e TEMA yazıp SMS göndererek 10 lira karşılığında destek olabileceğini ifade etti.

Çocukların doğa ile olan bağlarını güçlendirmek ve doğaya saygılı bireyler olarak yetişmelerine imkân tanımak açısından doğa eğitimlerinin önemine değinen Kübra Yıldız, “TEMA Vakfı, 27 yıldır toprak odaklı çalışmaların yanı sıra, başta çocuklar olmak üzere toplumun tüm kesimlerine doğa eğitimleri veriyor. Bu bağlamda, Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan iş birliği kapsamında her yıl okul öncesinden lise eğitimine kadar her yaştan yüz binlerce çocuğun katılımıyla ücretsiz doğa eğitimleri gerçekleştiriliyor. Vakfımızın, 28 Nisan Pazar günü saat: 22.00’de Sezen Aksu’nun destekleriyle NTV’de yayınlanacak olan Umut Yeşerten Şarkılar özel konserinde ‘doğaya’ ve ‘çocuklara’ ilişkin mesajlar verilecek ve 60 bin çocuğun daha TEMA Vakfı’nın doğa eğitimlerinden faydalanması için bağış çağrısı yapılacak. TEMA Vakfı’nın 3464 SMS hattına gelecek bağışlarla doğa eğitimleri için kaynak sağlanması hedefleniyor. Dileyen herkes 3464’e TEMA yazıp SMS göndererek TEMA Vakfı’nın çocuklara yönelik doğa eğitimlerine 10 TL katkıda bulunabilecek. Bir çocuğun doğa eğitimlerinden faydalanabilmesi için gerekli tutar 10 TL. Yani her SMS bir çocuğun daha doğa eğitimi alması demek. Vakfımızın yürüttüğü bu kampanyada umudu yeşertmek için TEMA Vakfı Arsuz Temsilciliği olarak desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"