Gece nöbetinde doktora saldırı!

Yayınlanma Zamanı : 25 Nisan 2019 Saat: 16:31

Gece nöbetinde doktora saldırı!

Hatay Tabipler Odası Başkanı Cengiz Haksöz, Hatay Devlet Hastanesi’nde gece nöbeti sırasında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Hidayet Yazar’ın hasta yakınları tarafından darp edilmesini kınadı. Saldırıya uğrayan doktorun parmağının kırıldığını söyleyen Başkan Haksöz, sağlıkta şiddetin önlenmesi için şiddet yasasının biran önce kabul edilmesi taleplerini de yeniledi.

Toplumun hoşuna gitmeyen her olayda şiddete başvurduğunu, ve bunun ne yazık ki sıklıkla gözlemlenmeye başladığını ifade eden Haksöz, “Hatay Devlet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı meslektaşımız Dr. Hidayet Yazar, gece nöbetinde hastanede yatmakta olan hastayı muayene edip kanamalı bir başka hastaya müdahaleye giderken hasta yakınlarının saldırısına maruz kaldı ve parmağı kırıldı. Ne acıdır ki bu menfur olayın failleri kısa sürede salıverildi. Sağlık sektöründeki aksaklıkların sorumlusu hekimler ve sağlık çalışanları değildir. Kaldı ki; ortada bir anlaşmazlık varsa bile bunun çözümü asla ve asla şiddet uygulamak olmamalıdır. Şiddet hiç bir zaman çözüm olmadığı gibi, toplumda gerginliğin azaltılması, söylemlerde barış ve hoşgörü dilinin kullanılması şiddeti anlatabilecek uygulamalardır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"