Arsuzlu Mucitlerden bilim fuarı

Yayınlanma Zamanı : 25 Nisan 2019 Saat: 17:10

Arsuzlu Mucitlerden bilim fuarı

Eğitimdeki başarısını bilimle taçlandıran Arpagedik Ortaokulu’nun TÜBİTAK desteğiyle düzenlediği  ‘Bilim Fuarı’ yoğun ilgi gördü. Öğrencilerin hazırladığı birbirinden farklı ve yaratıcı projelerin görücüye çıktığı fuara Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Fuarın açılış kurdelesini kesen Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, bilimin öneminden bahsederek, “ Bilim bizim için olmazsa olmazlardan bir tanesidir. İnsanoğlunun var olması için bilim ile birlikte, yeni teknoloji, yeni yaşam alanları ve insanların rahatını sağlayacak şeyler bilimle olacaktır” dedi.

Öğrencilerin yapmış olduğu bilimsel çalışmaları yakından incelerken, ilçede bilime önem veren okullar ve öğrenciler olduğu için mutlu olduğunu söyleyen Başkan Asaf Güven, daha sonra Ortaokullar Arası Resim Yarışmasında birinci olan öğrenciye madalyasını takdim etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"