Defne’nin gözyaşları sel olup aktı!

Yayınlanma Zamanı : 22 Nisan 2019 Saat: 14:04

Defne’nin gözyaşları sel olup aktı!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Defne’de oluşan heyelan nedeniyle Antakya ve Defne’yi besleyen Harbiye isale hattının onarımı için seferber oldu.

Defne ve Apollon’un mitolojik aşk hikayesine tanıklık eden ve Defne’nin gözyaşları olduğuna inanılan Harbiye Şelaleri’nde, geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketi nedeniyle oluşan heyelan dolayısıyla 600’lük içme suyu hattında oluşa arızanın onarılması için çalışma gerçekleştiren HATSU ekipleri, kayan toprağın temizlenmesinin ardından kırık hatta bağlantı ve onarım çalışmalarının gerçekleştirildiğini belirtti.

Antakya’ya bağlı Bağrıyanık, Havuzlar, Kışlasaray, Orhanlı, Çağlık, Karaali, Alpagot, Kurtuluş Caddesi ile Defne’ye bağlı Sümerler, Akdeniz ve Armutlu bölgelerine içme suyu ileten hattın onarımı tamamlanması ile birlikte hatta su verileceğini belirten Genel Müdürlük, içme suyu hatlarının dolmasıyla birlikte su iletiminin normale döneceğini belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"