​Okumayı seven şehre yakışan fuar

Yayınlanma Zamanı : 22 Nisan 2019 Saat: 17:52

​Okumayı seven şehre yakışan fuar

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 150 yayın evinin katıldığı, çok sayıda yazarın da imza günü düzenleyeceği Hatay 3. Kitap Fuarı’nın açılışı törenle gerçekleşti.

Törene, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş,CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin ve İsmet Tokmemir, MKÜ Rektörü Hasan Kaya, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

Hatay Büyükşehir Beledi̇yesi̇ Fuar Alanındaki açılış töreninde yaptığı konuşmada, çocukların gelecek olduğunu ve iyi yetiştirilmeleri gerektiğini söyleyen Vali Doğan, “Çocuklarımızı kitapla buluşturmayı ihmal etmememiz gerekiyor. Bugünün sorunlarını değil, geleceğin sorunlarını çözebilecek nesiller yetiştirebilmek için çocuklarımızı kitaba dokunur hale getirmemiz gerekiyor. İstatistiklere baktığımızda Türkiye’de kitap okuma sıralamasının ne kadar düşük olduğunu, insanların ihtiyaçları arasında, ihtiyaç sıralamasında kitap ihtiyacının ne kadar gerilerde olduğunu ifade etmek istiyorum. Sosyal medyanın çok yaygınlaştığı, iletişimin çok hızlı bir şekilde yayıldığı bir ortamda çocuklarımız, kitaptan gitgide uzaklaşmaktadır. Günde altı saat televizyon izleyen çocuklarımız, günde 3 -4 saat internetle buluşan çocuklarımız, günde birkaç dakika ortalamayla kitapla buluşabilmektedirler. Bu vesileyle bu tür fuarlarla çocuklarımızı kitapla, yazarlarla buluşturmamız lazım” derken, çocukları geleceğe hazırlayabilme anlamında devlet olarak her türlü imkanın sağlandığını da belirtti.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da fuarı düzenlemelerindeki tek amacın bilgili gençler ve çocuklar yetiştirmek olduğunu belirterek, “Gelecek nesillerimizi birbirinden nitelikli kitaplarla buluşturup Hatay’ın kültürel ve sosyal yönünü zenginleştirmek adına düzenlediğimiz “3. Hatay Kitap Fuarı’mız hayırlı- uğurlu olsun” dedi.

Davetlilerin açılış kurdelesini kestiği kitap fuarı, 28 Nisan’a kadar açık kalacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"