Başkan Savaş bu konuda çok iddialı!

Yayınlanma Zamanı : 20 Nisan 2019 Saat: 17:38

Başkan Savaş bu konuda çok iddialı!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kent genelinde yapılan ve yapılacak içme suyu, kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisi yatırımlarına değinirken, sadece altyapı için 2 Milyar 600 Milyon TL’lik projelerinin hazır olduğuna dikkat çekti.

Türkiye’de altyapı ve üstyapı konusunda en hazır belediye olduklarını vurgulayan Başkan Savaş,  Kırıkhan, Reyhanlı, Erzin, Dörtyol, İskenderun, Samandağ ve Antakya’da(Küçükdalyan-Narlıca ve Serinyol Atıksu Arıtma Tesisi) olmak üzere toplamda 8 adet arıtma tesisini tamamlayarak faaliyete aldıklarını, 9’uncu atıksu arıtma tesisinin temelini de Hassa’da attıklarını anımsattı. Antakya ve Defne’de yapılan içme suyu şebekesinin yüzde 82’sinin tamamlandığını ve geri kalan kısımları tamamlayacaklarını ifade eden Başkan Savaş, altyapı çalışmalarının tamamlandığı noktalarda da güzelleştirme çalışmalarına başlayacaklarını ifade etti.


Antakya Mobilyacılar Sitesi’nin içme suyu şebekesi, Hassa Atıksu Arıtma Tesisi’nin temelini attıklarını ve Samandağ merkez içme suyu şebekesi inşaatının temelini atacaklarını belirten Başkan Savaş, “Samandağ’a yazın su yetersiz geliyor. Şebeke çok eksik ayrıca, biz insanlara zarar veren asbest, kurşun ve bakır içeren boruları çıkaracağız ve yenileyeceğiz. Sulara kanalizasyon bulaşıyor biz bunların önüne geçeceğiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"