Turizm şöleni başladı

Yayınlanma Zamanı : 15 Nisan 2019 Saat: 12:19

Turizm şöleni başladı

15–22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri İskenderun’da Atatürk Anıtı`na çelenk sunumu ile başladı.  İskenderun Kaymakamlığı, İskenderun Turizm Tanıtma Derneği (İSTUDER), İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE); İskenderun İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, İskenderun Gençlik Merkezi, Kütüphane ve İskenderun Turizm Danışma Bürosu organizasyonu ile hazırlanan Turizm Haftası’nın 43. Yıldönümü etkinlikleri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunması ile start aldı.

Yoğun katılımın olduğu törende İskenderun Turizm Derneği, İskenderun Teknik Üniversitesi ve İskenderun Turizm Danışma Bürosu çelenklerinin Ata’nın huzuruna sunulmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İSTUDER Başkanı Sabahattin Uygun yaptı.

“Turizmden hakkettiğimizi almak için hepimize görev düşüyor”

Turizm Haftası’nın İskenderun’da dolu dolu etkinliklerle kutlanacağını İSTUDER Başkanı Sabahattin Uygun, “Bu yıl 43.’sünü kutladığımız Turizm Haftası farklı kültürleri birbirine yakınlaştıran, bacasız sanayi olarak ekonomide önemli bir yeri olan, küresel olduğu kadar, ulusal anlamda da bir barış ve uzlaşı projesidir. Sahip olduğumuz zenginliklerimizi gün yüzüne çıkarmak, geleceğe en iyi şekilde taşımak ve tanıtmak, hepimizin görevidir. Bu bağlamda bölgede sektörün dinamikleri olarak, dayanışma içinde kentimize sahip çıkmalıyız” dedi.

Hafta boyunca yapılacak etkinliklerden bahseden Uygun, “Kutlamalar çerçevesinde İskenderun Millet Parkı’nda açılacak stantlar ve çeşitli etkinliklerle Turizm Haftası, şenlik havasında devam edecek. Hafta sonuna kadar halka açık kalacak stantların yanı sıra her gün çeşitli konser ve etkinliklerle kutlamalar şenliğe dönüşecek. Bu arada körfezde Yelkenci gençlerin, havada da Yamaç paraşütçülerinin gösterileri de kutlamalara renk katacak. 16 Nisan Salı günü saat 10.00’da İlçe Halk Kütüphanesinde Kitap sergisi açılacak. Öğleden sonra saat 14.00’te İSTE’nin ev sahipliğinde, dünyanın en iyi otel yazılım firması ‘Hotel Runner’ ın profesyonel ekibi tarafından sunumu gerçekleştirilecek olan ‘Doğu Akdeniz Otelleri Teknoloji ile Dönüşüyor’ Konulu Konferansın adresi İSTE Merkez Kampusu Barbaros Hayrettin Konferans salonu olacak” dedi.

“Görevlerimizin farkındayız”

Daha sonra söz alan İSTE Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Dr Çağrı Saçlı da, turizmin önemine dikkat çekerek, “Turizm, ülkemiz ekonomisi ve sosyo kültürel yapısı için sadece destekleyici bir unsur olmasının yanı sıra lokomotif bir endüstri konumundadır” diyerek turizmin temsilcileri olarak görevlerinin farkında olduklarını ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından Halk Eğitim Merkezi folklor ekibinin gösterisi ile devam eden kutlamalar, protokol üyeleri ve katılımcıların İKEM Koleji ve Yükseliş Koleji’nin bando takımı eşliğinde, Ulucami ve Şehit Pamir caddesi güzergâhında yapılan Kortej yürüyüşü ile son buldu. Kortej yürüyüşünde katılan bisikletliler ekibi de oldukça dikkat çekti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"