Vicdanınız sızlamıyor mu?

Yayınlanma Zamanı : 13 Nisan 2019 Saat: 10:41

Vicdanınız sızlamıyor mu?

Hatay Barosu Başkanı Av. Dönmez, resmi twitter hesabında yaptığı açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışını kazanan Ekrem İmamoğlu’na mazbata verilmemesine gerekçe gösterilen itirazların yanısıra KHK gerekçesiyle de seçimi kazandığı halde mazbatası verilmeyen belediye başkanlarına yönelik uygulamaların “kanunsuz ve hukuksuz” olduğunu söyledi.


İtiraz üzerine sayım işlemleri halen süren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu’na mazbata verilmemesinin vicdanları sızlattığını söyleyen Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez’in açıklaması şöyle: “Seçimden sonra ülkede ortaya çıkan görüntü, eğer kimsenin vicdanını sızlatmıyorsa, elbette sorun yok. Ama sızlatıyorsa, yaralıyorsa, hepimiz hep birden ses vermek zorundayız. Kime yapılırsa yapılsın, daha dün gece KHK ile ihraç edilmiş ve seçilmiş adaylarla ilgili YSK’nın aldığı karar, mazbataların geç teslimi, adrese ev baskınları, YSK’nın önceki seçimlerde aldığı kararlara zıt ve 298 sayılı kanuna tamamen aykırı karar ve tutumları, İstanbul Belediye Başkanlığı seçimindeki çiğlikler… Liste devam ediyor! Hukuk işlemiyor ve bel kemiği kırılıyor ülkenin. Eğer hukuk tamamen gereksiz ve herkes her aklına eseni yapacaksa, toptan bırakıp gidelim. Her şekilde, bu duruma itiraz ediyorum, ifşa ediyorum. Hukuk işlevsiz hale getirilmiştir. Bu ülkeyi bu hale getirmeye kimsenin hakkı yok. Yaptığınız her şey kanunsuzdur, hukuksuzdur.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"