Yapı sektörü bu fuarda buluştu

Yayınlanma Zamanı : 10 Nisan 2019 Saat: 16:36

Yapı sektörü bu fuarda buluştu

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) ve Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Esnaf Sanatkârları Odası tarafından düzenlenen 3. Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı yoğun katılım ile kapılarını açtı. 5 gün boyunca
HBB Fuar alanında ziyaretçilerine kapılarını açık tutacak olan 3. Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı’nın yerli ve yabancı yatırımcılar başta olmak üzere çok sayıda konuğu ağırlaması bekleniyor.

Yoğun katılım

Şehrin ekonomisine katkı sağlaması amacıyla bu yıl 3’üncüsü hayata geçirilen fuara; Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Antakya Belediye Başkan Vekili Zeki Berber, Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı Mehmet Alakuş, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, DASİFED Başkanı Faruk Ekinci, HASİAD Başkanı Gökhan Alkan, OSB Başkanı Tahsin Kabaali, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, Akdeniz İhracatçı Birlikleri Başkanı Ali Kavak, çok sayıda STK ve oda temsilcisi ile vatandaşlar katıldı.

“Hatay, fuar şehri olma yolunda ilerliyor”

Fuarın açılış konuşmasını gerçekleştiren Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı Mehmet Alakuş, “İş dünyası için alternatifler üretebilmek amacıyla hayata geçirdiğimiz bu fuar iş birlikleri kurabilmek için de önemli bir fırsat. Bu yıl ekonomik büyümeyi nasıl sağlarız sorusu üzerinden yola çıktık. Hem geleneksel hem yeni fikirleri hayata geçirerek çalışmalarımız devam edecek. Fuarın gelişmesinde bizlere büyük katkı sunan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay’ın bir fuar şehri olması yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirtirken, “İnşaat sektörünün şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine önemli katkılar sunacağına inanıyorum” dedi.

“Kalıcı ve kazançlı fuarları önemsiyoruz”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’ın 4 ayrı kategoride fuara artarda ev sahipliği yapacağını belirterek, “Bu fuarları başarılı bir şekilde gerçekleştireceğimize inanıyorum. Fuarların gerçekleşmesinde emeği geçen hem resmi kurumlarımıza, hem meslek odalarımıza hem de esnafımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Daha kalıcı bir fuar alanı kazandırma fikrine katılıyorum. Antakya- Defne bölgesinde 5 bin metrekare kapalı 5 bin metrekare açık alan olmak üzere bir EXPO alanı yapacağız. Bu yaz çalışmalara başlıyoruz. İskenderun’da da 6 bin metrekarelik bir EXPO alanımız olacak. Ekonominin durgun olduğu bugünlerde yapılan fuarlar çok önemli. Fuarlarımızın kalıcı ve kazançlı olmasını dileyerek herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan da, fuarın hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür ederek, “Dünyanın ekonomik krizden geçmiş olduğu bu dönemde ilimizde böyle bir fuarın açılmasını önemsiyorum” dedi.

Gerçekleşen konuşmaların ardından Başkan Savaş, katılımcılar ve vatandaşlarla birlikte fuar alanını gezdi. Fuardaki stantları tek tek gezerek iş yeri sahipleri tarafından bilgi alan Başkan Savaş’a ilgi yoğun oldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"