Adım adım iyilik peşinde koşma çağrısı!

Yayınlanma Zamanı : 08 Nisan 2019 Saat: 16:41

Adım adım iyilik peşinde koşma çağrısı!

Arsuz Kaymakamlığı, İskenderun Gençlik Merkezi ve Yükseliş Koleji’nin de proje ortağı olduğu Wings for Life Dünya Koşusu bilgilendirme toplantısı İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde yapıldı. Omurilik felçlileri yararına yapılacak organizasyon hakkında bilgiler veren İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin ve Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem, 5 Mayıs’ta Arsuz Balıkçı Barınağı’nda start alacak olan koşunun gelirin tamamının omur ilik felçlileri yararına kullanılacağını ifade etti.

“Hatay’a çok yakışan bir organizasyon”

İyiliğin yayılması için sporu kullanan koşuya herkesi davet eden İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, “Tüm dünyada omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak amacıyla 5 Mayıs’ta gerçekleştirilecek ‘Wings for Life World Run’, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde ve Ford desteğiyle Türkiye’de İzmir’de koşulacak. Tüm dünyada 12 şehirde aynı anda başlayacak koşu, APP Run uygulaması sayesinde başka şehirlere de yayılıyor. Wings for life World Run’ın resmi APP Run koşularından biri de Hatay’da Arsuz ilçesinde gerçekleştirilecek. Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık oluşturmak için 5 Mayıs’ta tüm dünyada aynı anda koşulan Wings for Life World Run 2019’a Türkiye’de yine İzmir ev sahipliği yapacak. Wings for Life World Run’ın amacı gibi formatı da çok özel. Başlangıç çizgisi mevcut ancak bitiş çizgisi olmayan bir koşu. Yani iyiliğin yayılması için sporu kullanan, iyiliğin yayılması için başlangıcı gösteren ama bitiş çizgisi sunmayan bir koşu. Bu koşu sayesinde bir kişi desteksiz ilk adımlarını atmayı başardı. Hepimizin, tüm dünyada bu koşuya ilgi gösterip katılanların sayesinde bu sayının artacağına, omurilik felcinin dünya üzerinden kalkacağına yürekten inanıyorum. 5 Mayıs’ta herkesi; koşamayan dostlarımız yeniden koşabilsin diye adım atmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

“Gelin omurilik felçlileri için, birlikte koşalım”

2014 yılından beri tüm dünyada milyonlarca insanın omurilik felçlileri için aynı gün aynı saatte bir araya gelmesini sağlayan Wings for Life World Run’ın kendilerini çok heyecanlandırdığını belirten Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem ise, “Bu koşuda yüzbinlerce insan; omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara kaynak sağlayabilmek için dünyanın altı kıtasında aynı anda koşamayanlar için koşuyor. Biz eğitimciler, öğrencilerimizin daha iyi birer birey olmaları için çaba sarf ediyoruz. Bu Wings for Life World Run etkinliği de bizim öğrencilerimize, daha iyi birer birey olmaları için sunabileceğimiz en iyi örneklerden biri. Gelin 5 Mayıs’ta şehrimizde, Arsuz / Madenli Balıkçı Barınağı’ndan başlayarak tüm dünya ile aynı anda iyilik için, omurilik felçlileri için, koşamayanlar için; birlikte koşalım” diyerek, basın mensuplarını da düzenlenecek koşuya katılmaya davet etti.

Kayıt için: https://www.wingsforlifeworldrun.com/tr/en/app-run-hatay/

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"