Tonlarca uyuşturucuyu hassas burunlar buldu!

Yayınlanma Zamanı : 02 Nisan 2019 Saat: 14:22

Tonlarca uyuşturucuyu hassas burunlar buldu!

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi kadrosunda yer alan 4 narkotik dedektör köpek, zehir tacirlerine geçit vermiyor. Özel eğitimli narkotik dedektör köpekler “Dante”, “Akrep”, “Rüzgar” ve “Ares” keskin burunlarıyla başarılı operasyonlara imza atıyor. Yaklaşık 150’ye yakın komut algılayabilen, hassas burunlarıyla özellikle akla gelmeyen yerlere zulalanmış uyuşturucu maddeleri en hızlı şekilde bulan köpekler, narkotik ekiplerinin iş yükünü hafifleterek en büyük destekçileri oluyor.

Kentte ve sınır kapılarında uyuşturucu tacirlerinin korkulu rüyası olan narkotik köpeklerden Dante, Diyarbakır’da 60 ton, Hatay’da da 5 ton civarında uyuşturucunun yakalanmasında büyük rol oynarken, en son Cilvegözü Sınır Kapısı’nda ele geçirilen 1 ton uyuşturucunun tespit edilmesin de de önemli bir paya sahip. Narkotik Köpek Akrep ise Ankara,  Mardin ve Hatay’da görev aldığı operasyonlarda şimdiye kadar yaklaşık 6 ton uyuşturucunun yakalanmasına yardımcı oldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"