Adı mikro, faydası makro

Yayınlanma Zamanı : 01 Nisan 2019 Saat: 11:03

Adı mikro, faydası makro

Türkiye Mikro Kredi Finans Programı Ramazan Öz İskenderun Mikro Kredi Şubesi, 10. Yılında 2. Mikrokredi çeklerini bayan girişimcilere törenle dağıttı.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen ve kadınların kendi işyerlerini kurmalarına fırsat tanıyan kredi dağıtım törenine Eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Faruk Nafiz Özak, Ak Parti Hatay milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Tosyalı Holding yönetim kurulu başkanı Fuat Tosyalı, Ramazan Öz İskenderun Mikro Kredi Şubesi yönetim kurulu üyeleri, Tevfik Öz, Bilal Öz başta olmak üzere Öz ailesi ve yakınları ile iş dünyası ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

“İstihdama büyük destek”

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından kürsüye gelen Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, yaklaşık iki ay önce yine İTSO’da kadın girişimcilere kredi dağıttıklarını hatırlatarak, “Siz hanımefendiler İskenderun’un yüz akısınız. İskenderun girişimciliğiyle anılıyor. İş hayatıyla, ticaretiyle ön plana çıkan bir şehrimiz. Sizler de bu girişimciliği daha da ileri götürerek ailenize, mahallenize, ilçenize, ilinize katkı sağlıyorsunuz. Çok küçük sermayelerle çok büyük işler başarıyorsunuz. Bu sermayelerle katma değer ve istihdama büyük destek oluyorsunuz. Böylece kendi işinizi yapıyorsunuz. Sizleri tebrik ediyorum” dedi.

“Binlerce kişiye mikro kredi”

İskenderunlu Hayırsever iş adamı Bedrettin Öz ve Tevfik Öz kardeşlerin babaları Ramazan Öz adına işlettikleri Ramazan Öz Mikro Kredi Şubesi’ndeki kredi faaliyetleri ile ilgili bilgiler veren Ramazan Öz İskenderun Mikro Kredi Şubesi Başkanı Tevfik Öz ise; “Ramazan Öz Mikro Finans şubesi Türkiye Mikro Kredi Finans şubesinin 4.sü olarak 2009 tarihinde İskenderun’da açıldı. Öz ailesi olarak sağlanan finansmanla binlerce kişiye mikro kredi veremeye devam etmekteyiz. Bu kredi sayısına 3 binlerden 16 binlere çıkarmayı hedeflemekteyiz. Ramazan Öz Mikro Kredi Şubesinden kredi kullanan kişilerin başta ticaret, üretim, tarım ve hayvancılık işleri ile uğraştıkları görülmektedir. Bu uygulamada amaç, insanlara balık vermek değil, balık tutmayı öğretiyoruz. Kredi kullanan ve kendi işlerinin patronu olan bayan girişimcilerimize bundan sonraki işlerinde de başarılar ve bol kazançlar diliyorum. Bugün buraya gelerek bizleri yalnız bırakmayan Eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Faruk Nafiz Özak, Ak Parti Hatay milletvekili Abdulkadir Özel, Tosyalı Holding yönetim kurulu başkanı Fuat Tosyalı’ya katılımlarından dolayı teşekkürlerimi sunmak istiyorum” dedi.

“Ev ekonomisine katkı”

Törene katılan Eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu ise, mikrokredinin önemine değinerek, “Verilen bu finansal destekle; dar gelirli kadınlarımızın ev ekonomisine katkı sağlaması ve iş hayatına dâhil olarak gelir elde etmesinin sosyal ve ekonomik hayatımıza önemli katkılar sağladıklarını görmekteyiz. Bu vesile ile tüm bayan girişimcilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

“Bayanların maharetini gösteriyor”

Törene katılmak ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere İskenderun’a gelen Bayındırlık İskan eski Bakanı Faruk Nafiz Özak, kadınların küçük rakamlarla büyük işler yaptığını belirterek, “Bugünkü tabloda gördüğüm kadarıyla mutluluk var. Kadınlarımız gülüyor. Bir insanın işi olması, evine ekmek götürebilmesi, aile bütçesine katkıda bulunması çok güzel bir olay. Bu olay gerçekten büyük bir sadakayı Cariye’dir. Mikro Kredi verilmesine öncülük eden Rahmetli Ramazan Öz amcamıza Allah’tan rahmet diliyorum ve bu süreci devam ettiren çocuklarına da bu kutlu hizmet yolunda başarılar diliyorum. Bayan girişimcilerimizin küçük rakamlarla büyük işler yaptıklarını ve başardıklarını görüyoruz. Bu da bayanlarımızın ne kadar maharetli olduğunu göstermektedir. Bu gün burada mikro kredi alacak bayanlarımız da bu kredilerle ekonomiye ve istihdama önemli katkı sağlayacaklarına yürekten inanıyorum ve hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Törende Ramazan Öz İskenderun Mikro Kredi Şubesinden kredi kullanan Hanife Öncel, Şermin Orhan ve diğer bayanlar da başarı hikayelerini törene katılan protokol ve davetliler önünde anlattı. Tören sonunda ise, girişimci bayanlara, mikro kredi çekleri dağıtıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"