Anıt Alanı’nda zamana karşı yarış!

Yayınlanma Zamanı : 25 Mart 2019 Saat: 13:38

Anıt Alanı’nda zamana karşı yarış!

İskenderun Gençlik İlçe Spor Müdürlüğü, İskenderun Kaymakamlığı ve İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda İskenderun’da düzenlenen Oryantiring Yarışları renkli görüntülere sahne oldu. Atatürk Anıt Alanı’nda yaklaşık 500 sporcunun katılımı ile harita yardımı ile yön bulmayı içeren ve zamana karşı yapılan bir spor olarak bilinen Oryantiring Yarışması’ nda birbirleriyle kıyasıya mücadele eden öğrenciler oldukça keyifli anlar yaşadı.

Türkiye Oryantiring Federasyon Başkanı Hacer Akyüz, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, İskenderun İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ali Ferit Gündel, bölge hakemleri ve il genelindeki 14 okulun katılımıyla düzenlenene etkinlikte, gruplar halinde yarışan öğrenciler kendilerine verilen haritalar eşliğinde 2 KM’lik alanda belirlenen rotada işaretli alanları bulmak adına yarıştı.

“Gençler için yararlı bir etkinlik”

Amaçlarının sporcuların ormanlık alanda veya şehir içindeki bölgede daha önceden yerleştirilmiş hedefleri harita yardımı ile en kısa sürede bulmalarını sağlamak olduğunu dile getiren İskenderun İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ali Ferit Gündel, “İlçemizde farkındalık yaratmak adına İskenderun Gençlik Spor Müdürlüğü, İskenderun Kaymakamlığı ve İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda ‘Oryantiring (Yön Bulma) etkinliği düzenledik. Genç Kız-Erkek, Yıldız Kız-Erkek kategorilerinde toplamda Antakya merkez de dahil olmak üzere 14 okulun katılımıyla düzenlediğimiz etkinlikte, gençlerin harita üzerine yoğunlaşarak yön bulmalarını sağladık. Hem dinamik, hem de zekayı çalıştıran bir spor dalı olduğu için gençlerimiz açısından bu etkinliğin oldukça yararlı olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Yerel ile buluşmaya her zaman hazırız”

Türkiye Oryantiring Federasyon Başkanı Hacer Akyüz, “2,5 yıllık başkanlık dönemimde İskenderun’da böyle bir yarışı yapmaktan mutluluk duydum. Buraya gelmeden Urfa’nın dört ayrı ilçesinde Suruç, Halfeti, Eyyübiye ve Viranşehir’de yaklaşık 1000’e yakın öğrencimizle bu etkinliğimizi gerçekleştirdik. Sonrasında ayağımızın tozu ile İskenderun’a geldik. Federasyon olarak İskenderun’da böyle bir organizasyon gerçekleştirdiğimiz için çok keyifliyiz. İskenderun’daki öğrencilerin spora karşı bir yatkınlıkları ve bu yönde talepleri var. Bu branşla ilk defa tanışan sporcularımız bulunuyor. Yaklaşık 2 Km’lik bir alanda dört farklı kategoride bir yarışma gerçekleştireceğiz. Adıyaman, Kahramanmaraş ve bu bölgede bulunan hakem arkadaşlarımız gözetiminde yarışmamız gerçekleşecek. Yerelden talep geldiği noktada yerel ile buluşmaya her zaman hazırız” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"