Vali Doğan açıkladı: ‘Birçok yaralı Hatay’a getirildi’

Yayınlanma Zamanı : 14 Mart 2019 Saat: 17:19

Vali Doğan açıkladı: ‘Birçok yaralı Hatay’a getirildi’

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Samandağ’da düzenlenen Muhtarlarla Buluşma Toplantısı’nda hava saldırısına uğrayan İdlip’teki birçok yaralının Hatay’da tedavi altına alındığını söyledi.

Samandağ Kültür Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı.

Samandağ Kaymakamı Murat Kütük’ün ilçe ile ilgili yaptığı bilgilendirme sunumunun ardından söz alan Vali Doğan, Samandağ’da çok ciddi yatırımlar yapıldığını belirterek, 2020 yılının yazında ilçede turizmin çok daha farklı olmasını beklediklerini ifade etti.  

“Oyunlara gelmemeliyiz”
Göreve başladığı günden itibaren,  her fırsatta kamu kurum müdürleri ile muhtarları dinlediklerini, ilçelerin sorunlarını ve çözüm önerilerini birlikte değerlendirdiklerini anlatan Vali Doğan, “Sorunları yerinde görüp çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Hemen yanı başımızda Suriye’de görüldüğü gibi devletsizliğin ne olduğu ortada. 2011 yılından bugüne kadar devam eden bir süreç var. Bu süreç içerisinde Suriye’de yaşayan kardeşlerimiz çok ciddi zararlar gördü. Bugün Türkiye 4 milyon insana ev sahipliği yapan bir ülkedir. Bunun ekonomik ve sosyal bir maliyeti var. Farklı sıkıntıları var. Ama buna rağmen bugün kapılarını açıp zorda kalan bu insanlara yardım eden bir devletiz. Dün gece İdlib bombalandı. Birçok yaralı var ve biz onları alıp çeşitli hastanelerimizde tedavi ediyoruz. Bu bölge yüzyıllardır karışık olmasına rağmen birileri yine toplanıp farklı hesaplar yaparak, insanları farklı yöne çekerek birbiriyle çatıştırma niyetindeler. Bu oyunlara gelmemeliyiz. Birlik ve beraberliğimizi korumalıyız. Devlet olarak bizim için 81 il de aynıdır. Ebetteki farklılıklarımız vardır. Bu farklıklarımız bizim zenginliğimizdir” dedi.

“Katma değer üreten bir iliz“

Samandağ’daki yatırımlarla ilgili bilgi veren Vali Doğan, “Samandağ ile ilgili olarak Kaymakamımız sunum yaptı. Samandağ için çok ciddi yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. Bu yatırımlarla Samandağ daha güzel olacak. Çevre yolu da 2019 yılı ekim ayı itibariyle tamamlanmış olacak. Aynı zamanda Samandağ- Arsuz yolu bitmiş olacak. Burada tarihi, kültürel varlıklarımız var. İnsanlar Samandağ’ı merak ediyorlar. 2020 yılının yazında turizmin burada daha farklı olmasını bekliyoruz.  Tarımla ilgili yapılan çalışmalar var. Burası gerçekten bir tarım kenti, çok verimli topraklara sahip. Sağlıkla ilgili olarak da 75 yataklı hastane yatırımımız devam ediyor. Milli eğitimle ilgili olarak da oldukça iyiyiz. Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim’e yapıyoruz. Hatay olarak çalışan katma değer üreten bir iliz“ dedi.

Konuşmaların ardından muhtarların ihtiyaçlarını ve taleplerini dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"