Hatay’a Dışişleri Temsilciliği müjdesi

Yayınlanma Zamanı : 05 Mart 2019 Saat: 11:45

Hatay’a Dışişleri Temsilciliği müjdesi

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, bir dizi ziyaret ve açılış yapmak üzere Hatay’a gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Dışişleri Bakanlığı bünyesinde “Hatay Masası” kurulmasını talep etti. Kaşıkçı’nın talebine olumlu yaklaşan Bakan Çavuşoğlu da Hatay’a kurulacak olan temsilcilikte bir büyükelçi de bulunacağının müjdesini verdi.

Milletvekili Kaşıkçı,  “Hatay Masası” kurulmasını başta Kıbrıs olmak üzere Ortadoğu ülkelerinde yaşayan Hataylı vatandaşların sıkıntı ve problemleriyle daha iyi ilgilenebilmek adına talep ettiğini belirterek, dış ülkelere çalışmak için giden ve uzun süre orada bulunan Hataylıların çok fazla olduğundan ve sorunlarından bahsetti.

Bu konuda özel bir çalışma yapılmasını ve Dışişleri Bakanlığı’nda Hatay için özel bir ekip kurulmasını isteyen Kaşıkçı’ya Bakan Çavuşoğlu da, gurbette çalışan Hataylıların yaşadığı sorunların çözümü konusunda somut bir adım atılabileceğini belirterek,  Hatay’a önem verdiklerini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"