Yaparsa İSTE yapar!

Yayınlanma Zamanı : 19 Şubat 2019 Saat: 8:24

Yaparsa İSTE yapar!

Kurulduğu günden bu yana Teknoversite vizyonu kapsamında enerji alanındaki bilimsel ve teknolojik araştırmaları önceliklendiren İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), 22-23 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleştireceği çalıştay ile enerji konusunun, “bölge özelinden ülke geneline”, mevcut durumu ve geleceğini mercek altına almaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin Enerji Çözümleri Çalıştayı ve Paneli, 22 ve 23 Şubat 2019 tarihlerinde İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makina Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği Bölümlerinin işbirliği ve Hidrojen Teknolojileri Derneği’nin (http://hidrojenteknolojileri.org/) katkılarıyla gerçekleşecek.

Etkinliğin konu, kapsam ve katılımcıları hakkında kısa bir açıklama yapan Çalıştay Yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi M. Kaan Baltacıoğlu; “Ülkemizin 2053 vizyonuna uygun şekilde, sürdürülebilir kalkınmasını temin etmek için en önemli meselelerden biri de enerji bağımlılığını mümkün olduğunca azaltmaktır. Bu kapsamda; kısa, orta ve uzun vadede ihtiyaç duyulan enerji çözümleri için bir yol haritasının oluşturulması gerekmektedir. 22 Şubat Cuma günü üst düzey bürokratlar, dünyada adından söz ettirmeyi başarmış Türk akademisyenler, bölgemizin ve ülkemizin saygın sanayicileri ile bir araya gelerek, önümüzdeki süreçte İskenderun özelinde Hatay’da ihtiyaç duyulan yatırım ve düzenlemeleri de kapsayan Türkiye’nin Enerji Çözümleri Çalıştayı’nı gerçekleştireceğiz” dedi.

22 Şubat 2019 tarihindeki açılış konuşmaları ve oturumlarla başlayacak olan Çalıştayda, 23 Şubat 2019 Cumartesi günü, moderatörlüğünü Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi’nden Prof. Dr. Adnan Midilli’nin yapacağı ve İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’nin de katılacağı “Türkiye’nin Enerji ve Endüstriyel Kalkınmasında İskenderun’un Rolü” başlıklı panel ile devam edecek. Panelistler, İskenderun ve Hatay’ın enerji konusundaki mevcut durumunu, potansiyelini ve gelecek projeksiyonunu tartışacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"