Geleceği kadınlar yazacak!

Yayınlanma Zamanı : 29 Ocak 2019 Saat: 14:54

Geleceği kadınlar yazacak!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen, icra komitesi ile birlikte İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Türkay Dereli’yi ziyaret etti. İşletme ve Yönetim Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Nazif Çalış ve Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Seçkin Dilek’in de hazır bulunduğu ziyarette Yeşim Ugutmen, Rektör Dereli’ye İSTE’de de hayata girecek olan ‘Geleceği Yazan Kadınlar’ projesi hakkında bilgiler verdi.

Projenin, Türkiye’nin teknoloji sektöründe kadın istihdamını artırmak, teknoloji üreten ülke olmak ve yerli insan kaynağıyla fark yaratan nesiller yetiştirmek vizyonuyla hayata geçirildiğini ve ilk kez geçen yıl uygulandığını söyleyen Yeşim Ugutmen, “TOBB, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell işbirliğinde başlatılan Geleceği Yazan Kadınlar Projesi, Hatay’ın da dâhil olduğu 21 ilde yürütülecek. Projemizin amacı kadınları yazılım konusunda eğiterek, mobil uygulamalar geliştirmelerine destek olmak, kadınların bu alanlardaki istihdam kapasitesini ve girişimciliğini artırmak. Projemizin hedef grubu; lise mezunu, üniversite öğrencisi veya mezunu olan, mobil teknoloji endüstrisinde çalışmak veya mobil teknolojileri kullanarak iş fikrini hayata geçirmek isteyen 18 yaş üzerindeki tüm kadınlarımızdır” dedi.

Kadınları daha fazla iş hayatında ve teknoloji odaklı projelerde görmekten mutluluk duyacaklarını söyleyen İSTE Rektörü Türkay Dereli, verimli geçen ziyarette TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ile birçok ortak projeye imza atacaklarının sözünü vererek, ziyarete gelen kurul üyelerine ayrı ayrı teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"