Bugün gümrük kahramanlarının günü

Yayınlanma Zamanı : 26 Ocak 2019 Saat: 18:06

Bugün gümrük kahramanlarının günü

Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, ‘26 Ocak Dünya Gümrük Günü’nü İskenderun’da törenle kutladı. Atatürk Anıt Alanı’nda Ata’nın manevi huzuruna çelen sunan gümrükçüler, bu önemli günde karmaşık gümrük ve dış ticaret mevzuatları ile üstlendikleri sorumluluğa ve zor görev şartlarına dikkat çekti.

Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ali Aygün, daire müdürleri ve personelinin katıldığı tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ali Aygün, “Gümrük ve Dış Ticaret işi zor bir iştir, sabır ister, özveri ister, fedakarlık ister, tok gözlülük ister, vatanseverlik ister, dürüstlük ister çalışkanlık ister” dedi.

Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ali Aygün konuşmasında, “Kara hava ve deniz kapılarında Devletin hükümranlık hakkı gümrük amirinin bazen iki dudağının arasındadır. Sınır kapılarının sıfır noktasında kaçakçılar ile mücadele etmek için yürek gerekir. Eşinden çocuğundan ayrı, mahrumiyet yerlerinde seni baştan çıkaracak teklifler ile karşılaştığında dürüstlüğün, inancın ve vatan sevgin konuşur. Görevde iken ne kadar çok sevenin olduğunu sanırsın ayrılınca gerçek dostlarının ne kadar az olduğunu anlarsın. Karmakarışık gümrük ve dış ticaret mevzuatını bilmek ve günü gününe takip etme sorumluluğun vardır. Ama ne yazıkki topluma kendini iyi anlatamamışsındır. Bu günler bir fırsattır bizlere. Yeni nesil Ticaret Bakanlığı personelimize ve sivil gümrük paydaşlarımıza inancımız tamdır. Vatansever inançlı dürüst ve çalışkan gümrükçüler olarak hızla çoğalalım ve Osmanlıdan sonra ülkemizin adını tekrar tarihe kazımak için Muasır medeniyet seviyesinde bir gümrük ile hızlı, kolay, güvenli ticareti sağlayalım. Milletimizin barış ve refahına katkı sağlayalım ki, Yüce Allahın huzuruna alnı ak bir şekilde çıkabilelim. Bu duygularla tüm meslektaşlarımıza ve paydaşlarımıza mutlu ve başarılı bir 2019 yılı diliyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"