Bakın Millet ittifakı Hatay’a nasıl yansıdı?

Yayınlanma Zamanı : 25 Ocak 2019 Saat: 12:49

Bakın Millet ittifakı Hatay’a nasıl yansıdı?

CHP ve İYİ Parti heyetleri arasındaki yerel seçimlerle ilgili işbirliği çalışmalarının sonuçlanmasıyla, Millet İttifakı’nın Hatay’a yansıması da belli oldu.  İYİ Parti Hatay’da büyükşehir belediyesinde CHP’yi desteklerken, 5 ilçede aday gösterecek. Hatay’ın 10 ilçesinde ise CHP adayları desteklenecek.

Buna göre, CHP ve İYİ Parti’nin Hatay’daki iş birliği kapsamında Antakya, Arsuz, Defne, Erzin, İskenderun, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı’nda CHP;  Altınözü, Belen, Dörtyol, Hassa ve Kırıkhan’da ise İyi Parti aday çıkaracak.

İyi Parti Hatay’da Lütfü Savaş’ı destekleyecek

İş birliği kapsamındaki 22 büyükşehirin 12’sinde CHP, 10’nun da İYİ Parti adayı desteklenecek. Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Malatya, Muğla ve Tekirdağ büyükşehir belediyelerinde CHP, Balıkesir, Kocaeli, Gaziantep, Denizli, Kayseri, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun ve Trabzon büyükşehir belediyelerinde ise İYİ Parti belediye başkan adayı gösterecek. 8 büyükşehir ve 24 ilde ise her parti kendi adayıyla yarışacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"