Geçtiğimiz yıl yaklaşık 8 bin kişi iş sahibi oldu

Yayınlanma Zamanı : 23 Ocak 2019 Saat: 9:00

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 8 bin kişi iş sahibi oldu

2019 yılının ilk Hatay İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı, Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında yapıldı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde gerçekleşen toplantıya; Vali Doğan’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, HBB Genel Sekreteri Nihat Tazearslan, Hatay MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, İş-Kur İl Müdürü Ziya Yüksel,  İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan,  Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Kemal Topçu, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Serdal Şahutoğlu katıldı.

Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün 2018 yılı faaliyetlerinin değerlendirmesini içeren sunum ile başlayan toplantıda, 2018 yılında il genelinde işe yerleştirilen kişi sayısının 7 bin 958 kişi olarak gerçekleştiği, açık iş sayısının ise 14.404 kişi olduğu bilgisine yer verildi.

Ayrıca toplantıda Girişimcilik Eğitimlerinden 814 kişinin sertifika aldığı, açılan Meslek Edindirme Kurslarından 1.228 kişinin yararlandığı, İşbaşı Eğitim Programlarından 2.577 kişinin istifade ettiği ve engelli vatandaşlarımızdan 72’sinin işe yerleştirilmek suretiyle iş hayatına aktif katılımları sağlandığı belirtildi.

Gerçekleştirilen toplantı, 2019 yılında hayata geçirilmesi planlanan istihdam politikaları ve eğitim programları hakkındaki hususların değerlendirilmesinin ardından diğer gündem maddelerinin ele alınması ile son buldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"