Öztrak’dan atanmış ve seçilmiş vurgusu

Yayınlanma Zamanı : 22 Ocak 2019 Saat: 11:31

Öztrak’dan atanmış ve seçilmiş vurgusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti merkezinde düzenlediği basın toplantısında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş hakkında başlatılan soruşturma ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsi meselesi olarak gördüğü Hatay’da, Hataylıların iradesinin herşeyden üstün olduğunu vurgulayan Öztrak, atanmış bir bakanın, milli idareyle seçilmiş bir belediye başkanına bu şekilde saldırmasının kabul edilemez olduğunu ifade etti.

“Vatanperver Hataylılar bu senaryoyu kabul etmez”

Konuyla ilgili iki önemli noktaya dikkat çeken Öztrak, “Hatay Belediye Başkanımızla ilgili bir soruşturma başlatıldığını İçişleri Bakanı son derece yakışıksız ifadelerle kamuoyuna açıkladı. Bir tarafta seçilmiş bir Büyükşehir Belediye Başkanı var, diğer tarafta atanmış bir İçişleri Bakanı var. Atanmışların seçilmişlere, yani milli iradeyi temsil edenlere böyle hakaretamiz, aşağılayıcı sözlerle saldırması hadleri değildir. Burada herkesin yerini bilmesi lazım. Bu bir… İki Hatay’daki mesele önemlidir.  Hatay, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde müstesna bir şehirdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Hatay’ı şahsi meselesi olarak gördüğü, ömrünün son günlerinde anavatana katılması için özel gayret gösterdiği bir şehirdir. Hatay Halkı yine kendi özgür iradesiyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne katılmıştır. Bu nedenle, Hatay Halkı’nın bu iradesi her şeyin üstündedir. Suriye’de yaşanan gelişmelerin neticesinde ortaya çıkan göçü fırsat bilip, Hatay halkının özgür iradesini hiçe saymak vatanperver Hataylıların kabul edebileceği bir husus değildir. Açıkçı söylüyorum: Vatanperver Hatay Halkı böyle bir senaryoyu kabul etmez, edemez” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"