Önemli bir destek de ittifak kanadından

Yayınlanma Zamanı : 21 Ocak 2019 Saat: 9:50

Önemli bir destek de ittifak kanadından

İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Şefik Çirkin, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a soruşturma açılmasını etik bulmadığını belirtirken, vatandaşlara soğukkanlı olmaları çağrısında bulundu. Suriyeli 12 bin 500 seçmenin seçim sonuçlarını etkileyebileceğine dolaylı olarak dikkat çeken Çirkin, seçimlere gölge düşürülmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Siyaset adamı olarak görüşleri için açılan bu davalara her zaman karşı olduğunu ifade eden Şefik Çirkin, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı, “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş’a Suriyeli seçmenler hakkında ki görüşleri için açılan soruşturmayı ne etik bulurum, ne de akıllıca.. Bir siyaset adamı olarak bu işlere her zaman karşı durmuşum dururum da. Kaldı ki bu sorun hepimizin sorunu. 12.500 civarında Suriyeli seçmen olduğunu zaten Sayın bakan söylüyor. Bu sayı seçimleri etkilemez mi? Geçen seçimler de 4000 civarında bir fark vardı sadece. Bu olayda AKP’nin yerel siyasetçi ve adaylarının da bir rolü olduğunu da düşünmüyorum. Ancak devlet aklının devreye girip daha ileri bir aşamaya müsaade edilmeyeceği kanaatindeyim. Seçimler özgür ortamda yapılmalı, gölge düşmemelidir. Yoksa tamiri mümkün olmayan sonuçlar doğabilir. Kamuoyundan ricamız soğukkanlı olunmasıdır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"