Koruma Kuruluna az kaldı

Yayınlanma Zamanı : 20 Ocak 2019 Saat: 8:15

Koruma Kuruluna az kaldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın doğrudan merkeze bağlı taşra teşkilatı olarak Hatay’da kurduğu ‘Hatay Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü için çalışmalar sürüyor. Hatay Valiliği, Hatay’da ‘Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’nun kurulduğunu ve 4 Mart 2019 tarihinde faaliyete başlayacağını duyurdu.

Hatay Kültür Varlıkları Koruma Kurulu ile valilikten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi; “Kadim kültür ve medeniyet kenti Hatay, yüzyıllar öncesine uzanan taşınmaz kültür varlıklarını bulunduran bir coğrafyadır. İlimizde mevcut tarihi ve kültürel varlıkların korunması, gelecek nesillere daha sağlıklı aktarılabilmesi amacıyla yürütülecek süreçleri yerinden takip etmek üzere, doğrudan Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı taşra teşkilatı olarak; “Hatay Kültür Varlıkları Koruma Kurulu” oluşturulması kararı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Bu kapsamda personel ataması ve 4 Kurul Üyesinin görevlendirmesi yapılmıştır.  Hatay İlimize ait olup Adana Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulunda bulunan dosyaların kısa süre içerisinde ‘Hatay Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’na aktarılması ve konu ile ilgili çalışmaların 4 Mart 2019 tarihinde başlaması planlanmaktadır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"